<P dir=rtl><STRONG> بافق ، 2 میلیارد تن ذخیره سنگ آهن دارد</STRONG></P>

۰۷ اردیبهشت ۱۳۸۳ | ۰۷:۰۸ کد : ۵۲۲ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۳۹۹
<P dir=rtl><FONT size=2>ذخایر سنگ آهن بافق در حدود 2 میلیارد تن برآورد شده است . شریعتی فرماندار بافق گفت : 70 درصد درآمد کشور از محل ...</FONT></P>

 بافق ، 2 میلیارد تن ذخیره سنگ آهن دارد
 
ذخایر سنگ آهن بافق در حدود 2 میلیارد تن برآورد شده است .
شریعتی فرماندار بافق گفت : 70 درصد درآمد کشور از محل صدور نفت خام به دست می آید که ازآن میتواند بیش از هزار نوع محصول پتروشیمی گرفت اما در شرایط کنونی به دلیل محدود بودن ظرفیت وجود اعتبارات کشور باید از ظرفیت های ارزی و دلاری خارج از کشور استفاده کرد . وی توسعه صنایع معدنی و فراوری سنگ آهن را ضروری دانست و تصریح کرد باید زیر ساخت های لازم برای فراوری فولاد در کشور مانند زیر ساخت های پتروشیمی تاسیس شود و این کار نیاز به ارز و امکانات مالی دارد .
شریعتی افزود : اگر نسل امروز معادن را احیا نکنند شاید فردا دیگر دیر باشد و دنیا مواد دیگری را جایگزین فولاد و محصولات سنگ آهن کند .
وی خواستار توجه کارکنان شرکت به طراحان توسعه و افزایش کیفیت برای بهره وری بهتر از معادن شد و اضافه کرد : برای داشتن سرزمینی آباد و آزاد و مستقل باید به بازار های جهانی و اقتصاد آزاد وصل شویم و در غیر اینصورت در سال های آتی اقتصاد کشور فلاکت بار خواهد شد.
فرماندار بافق ذخایر سنگ آهن این شهرستان را یک میلیارد و 760 میلیون تن خواند وخاطر نشان کرد : اگر بتوانیم از این معادن به نحو احسن استفاده کنیم دیگر یک نفر بیکار وجود نخو اهد داشت
شریعتی صدور سنگ اهن به کشور های چین و پاکستان را رهایی شرکت سنگ اهن از انحصار و استعمار خواند و گفت : اگر همکاری پرسنل و مدیر عامل شرکت برای اعلام وجود سنگ آهن مازاد بر فروش در جهان نبود ، هرگز نمیتوانست از این استعمار و استبددی که به ناچار دچار آن بودیم رها شویم .
وی تاکید کرد : باید شرلیط جدید را درک کرد و به رقابت در بازارهای جهانی پرداخت .

 

کلید واژه ها: یزد


نظر شما :