حمایت ویژه وزیر پیشنهادی رئیس جمهور از بخش معدن

۲۲ آذر ۱۳۹۰ | ۱۵:۱۴ کد : ۵۶۴۰ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۴۲
به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشوربه نقل از ایسنا، از حضور بخش صنعت و معدن در بازار خارجی حمایت ویژه خواهد شد ...
از حضور بخش صنعت و معدن در بازار خارجی حمایت ویژه خواهد شد و به توانمندی مهندسی و استفاده مطلوب از پروژه‌های داخلی و مشروط کردن قراردادهای خارجی با همکاری شرکتهای داخلی تاکید خواهد شد .
به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور"علیرضا طهماسبی" عصر سه شنبه در دفاع از برنامه‌های خود در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی، افزود:عدم رقابت پذیری، مشکل صنعت ماست و نبود سیاست پایدار در بخش صنعت و معدن موجب کاهش سهم صادرات شده است .
وی بر توجه ویژه به بخش معادن به خاطر اشتغال بخصوص در مناطق محروم و ایجاد فرصت ویژه برای صنایع پیشرفته نانو تکنولوژی و هوافضا و صنایع نرم افزاری تاکید کرد.
وی خاطرنشان کرد: برای تبدیل تهدیدها به فرصت ،نیاز به نگرش‌های جدید و اساسی داریم و از همه توانمندیهای موجود کشور باید استفاده شود.
وزیر پیشنهادی برای پست صنایع و معادن با اشاره به اینکه شعار ما بعد از انقلاب ، اقتصاد بدون نفت بود ، گفت : نفت موتور توسعه صنعت کشور باید باشد و از این طریق باید توجه ویژه‌ای به صنعت کشور شود.
وی با بیان اینکه صنعت حتما باید متکی بر فناوری باشد ، افزود: برای اقشار ضعیف هم آوردن درآمد نفت بر سر سفره آنان ، گسترش عادلانه سرمایه گذاری صنعتی و ایجاد اشتغال برای جوانان است که به جای اینکه توسعه کشور را در آمار بشنود، آن را در بهبود شرایط معیشتی خود حس کند.
طهماسبی درباره اهم پیشنهاداتش گفت : سند استراتژی صنعتی با نگرشی همه جانبه بررسی می‌شود و به عنوان سند راهنما خواهد شد.
 وزیر پیشنهادی وزارت صنایع و معادن اضافه کرد: باید از شرکتهای مهندسی و طراحی ایرانی برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های نفت ، گاز ، پتروشیمی ، مخابرات و نیرو پشتیبانی و حمایت کرد و از بازار داخلی برای توانمندی شرکتهای مهندسی و طراحی داخلی استفاده کرد .
وی با تاکید بر فعال شدن ستادهای بحران اقتصادی برای حل مشکلات بنگاههای تولیدی گفت : باید از صنایع تبدیلی با هدف ارزش افزوده در بخش کشاورزی و ایجاد اشتغال بیشتر، حمایت گسترده کرد.
طهماسبی خواستار گسترش صنعت بر اساس ظرفیتهای سرزمینی و کاهش شکاف صنعتی بین استانهای کشور بر اساس اصل عدالت محوری شد و اظهار داشت :
باید شهرکهای صنعتی و نواحی صنعتی روستایی در تمام کشور ایجاد شود.
وی افزود: ارزش‌گذاری به پروژه‌های تحقیقاتی برای حل مشکلات صنعتی با توسعه همه جانبه همکاری صنعت و دانشگاه و تاکید بر توانمندسازی تکنولوژی شرکتها و کمک به بازاریابی شرکتهای بخصوص شرکتهای کوچکتر از جمله برنامه‌های من است .
وزیر پیشنهادی برای وزارت صنایع و معادن گفت : حمایت کامل از افزایش کیفیت محصولات صنایع به خصوص صنایع خودروسازی و تولید با استاندارد جهانی شعار ماست .
طهماسبی تصریح کرد: باید دفاتر و مراکز تشریفاتی و اداری شرکتهای دولتی از تهران و شهرهای بزرگ به محل شرکت و کارخانه منتقل شوند.
وی ، در پایان بر مبارزه با فساد اقتصادی ، رانت خواری ، ریخته پاشی و پاکدستی میدیران شرکتهای دولتی تاکید کرد.
 

کلید واژه ها: بوشهر


نظر شما :