41 درصد سرمایه‌‏گذاری کل اکتشاف به مواد معدنی آهن و زغال اختصاص یافته است

۰۲ شهریور ۱۳۹۰ | ۰۹:۱۵ کد : ۵۶۵۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۹۵
درصد تعداد کل طرح‌‏ها و 41 درصد سرمایه‌‏گذاری کل اکتشاف در سال جاری به مواد معدنی آهن و زغال به دلیل وجود اطلاعات پایه تخصیص یافته است.

درصد تعداد کل طرح‌‏ها و 41 درصد سرمایه‌‏گذاری کل اکتشاف در سال جاری به مواد معدنی آهن و زغال به دلیل وجود اطلاعات پایه تخصیص یافته است.
سید جواد میرمعینی، مدیر اکتشاف سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع جانبی کشور با بیان این مطلب گفت: اعتبارات اکتشافی سازمان توسعه در سال گذشته فراتر از عملیات انجام شده در این زمینه بوده است و محدودیت‌‏ها محصول علل دیگری بوده‌‏اند.
میرمعینی یادآور شد: در سال 83 تعداد 35 طرح با سرمایه‌‏گذاری حدود 21 میلیون ریال در شرکت تهیه و تولید مواد معدنی اجرا شد که پیشرفت فیزیکی کل طرح‌‏های فوق صرفاً بر اساس گزارش‌‏های آن شرکت حدود 35 درصد است و میزان پرداختی حدود 46 میلیون ریال بوده است.
وی, درباره علل عدم دست‌‏یابی به اهداف کمی برنامه‌‏ریزی شده در این بخش, گفت: در بین طرح‌‏های اکتشاف آهن و زغال بالاترین میزان پیشرفت فیزیکی با حدود 30 درصد را داشته‌‏اند که این امر نتیجه وجود اطلاعات پایه مناسب و مطالعاتی بوده که در گذشته در این مناطق صورت گرفته است.
مدیر اکتشاف سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع جانبی کشور, افزود: در سال جاری 45 درصد تعداد کل طرح‌‏ها و 41 درصد سرمایه گذاری کل اکتشاف به آهن و زغال اختصاص یافته است. طرح‌‏های اکتشاف طلا به دلیل اهمیت فراوان این ماده معدنی و گسترش روزافزون توجه دولت‌‏ها به امر اکتشاف این ماده و تا حدی وجود سوابق مطالعات اولیه و کارهای اکتشافی که توسط سازمان زمین‌‏شناسی یا بخش خصوصی در برخی از مناطق صورت گرفته، پیشرفت معادل 32 درصد را نشان می‌‏دهد.
وی تصریح کرد: سایر طرح‌‏ها با پیشرفت حدود 8 درصد به دلیل کمبود اطلاعات اولیه از پیشرفت کمی برخوردار بوده‌‏اند.
وی, رعایت مراحل اکتشافی ، دقت در انتخاب مشاور، هماهنگی با سازمان مربوطه و غیره را از جمله عواملی دانست که موجبات دست‌‏یابی به نتایج بهتر در این بخش را فراهم آورده است. 


کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :