سهم سرمایه‌‏گذاران خارجی در بخش معادن حد و مرز ندارد

۱۸ خرداد ۱۳۹۰ | ۰۷:۱۳ کد : ۵۷۷۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۵۸
خودکفایی ایران در بخش اکتشاف و بهره‌‏برداری معادن تا پایان برنامه چهارم توسعه محقق می‌‏شود.

خودکفایی ایران در بخش اکتشاف و بهره‌‏برداری معادن تا پایان برنامه چهارم توسعه محقق می‌‏شود.
آقایی،معاون امورمعادن وزارت صنایع و معادن, با بیان این مطلب گفت:معدن طلا کردستان در مرحله اکتشاف قراردارد و بهره‌‏برداری نهایی از آن با مشارکت سرمایه‌‏گذار خارجی (انگلیسی) صورت می‌‏گیرد.
وی، ضمن تایید سهم 70 درصدی سرمایه‌‏گذار خارجی در این پروژه، افزود: سهم سرمایه‌‏گذاران خارجی در بخش معادن حد و مرز ندارد و این امر با احتساب منافع ملی می‌‏تواند, صورت گیرد.
معاون وزیر صنایع و معادن، تاکید کرد: سرمایه‌‏گذاری‌‏های چند میلیون دلاری وزارت صنایع و معادن و سرمایه‌‏گذاران خارجی در بخش معادن ایران از جمله معدن طلا کردستان موجب اشتغال‌‏زایی، فعال کردن معادن و استفاده بهینه از ذخایر معدنی را می‌‏شود.
آقایی، ضمن اشاره به تخصص و اندوخته‌‏های کشورمان در بخش اکتشافات و تجهیزات ماهواره‌‏ای، اظهارداشت: بر اساس برنامه‌‏ریزی‌‏های صورت گرفته طی برنامه توسعه چهارم، تجهیزات اکتشافی و ماهواره‌‏ای نظیر هواپیماهای اکتشافی و ماشین‌‏آلات معدنی جدید خریداری خواهد شد و در صورت مواجه نشدن با مسایل پیش‌‏بینی نشده در بخش اکتشافات و بهره‌‏برداری از معادن، تا 5 سال آینده در این بخش خودکفا خواهیم شد.
وی، همچنین یادآور شد: توسعه آموزش معدن‌‏کاران و کارشناسان این بخش با حضور گروه‌‏های آموزشی تخصصی معدنی خارج از کشور از جمله برنامه‌‏هایی است که طی برنامه توسعه چهارم به آن پرداخته خواهد شد.

 

 

 

 

 


کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :