نیروی دریایی ارتش از بانکهای اطلاعاتی موجود در سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور بهره می برد

۳۰ خرداد ۱۳۹۰ | ۰۷:۳۵ کد : ۵۷۸۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۵۱
به گزارش روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور ناخدا یکم حسین وکیلی رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با خبرنگار این سازمان گفت ...
به گزارش روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور ناخدا یکم حسین وکیلی رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با خبرنگار این سازمان گفت : به منظور آگاهی بیشتر از خدمات قابل ارائه در خصوص مسائل هیدروگرافی و بستر‌شناسی خلیج‌‌ فارس و دریای عمان نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران مایل به همکاری بیشتر علمی - تحقیقاتی با این سازمان زمین شناسی و اکتشافات زمین شناسی کشور است.
وی در خصوص هدف برگزاری این همایش گفت : بررسی دقیق نقش و جایگاه دریای عمان و خلیج‌فارس جزء اهداف برگزارکنندگان این همایش می‌باشد که در همین راستا همایش در جهت توسعه پایدار مناطق محروم کشور حرکت می کند .
رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه در خصوص نهادها و ارگانهای شرکت‌کننده در این همایش گفت : کلیه ارگانهای دریایی با نظارت نیروهای مسلح در این همایش شرکت خواهند کرد که برهمین اساس سازمان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، سازمان بنادر و کشتیرانی، کمیته ملی اقیانوس‌شناسی، ستاد کل نیروهای مسلح، ستاد مشترک ارتش و کلیه دانشگاهها و مراکز علمی مرتبط با علوم دریایی در این زمینه یا همایش همکاری خواهند داشت.
دبیر همایش نقش و جایگاه دریای عمان و چابهار در راهبرد امنیتی جمهوری اسلامی ایران در ادامه یادآور شد : تصمیم براین است که این همایش در تهران برگزار شود اما ممکن است براساس تصمیمات آتی همایش در چابهار برگزار شود که با توجه به اینکه همایش ملی و داخلی‌است، برنامه‌ای جهت شرکت ارگانها و نهادهای برون مرزی در دستور کار مسئولین همایش قرار ندارد.
ناخدایکم حسین وکیلی با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران جهت پیگیری برنامه علمی- تحقیقاتی خود نیاز مبرم به تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی دریایی دارد، خاطرنشان کرد : جهت بررسی مسائل فلات قاره و تحقیقات زیر‌سطحی نیاز به نقشه‌های زمین‌شناسی دریایی می‌باشد که نیروی دریایی آماده همکاری با کارشناسان و متخصصان سازمان زمین‌شناسی کشور جهت بررسی بیشتر دریاچه و دریاهای اطراف کشورمان را دارد بدین ترتیب با کمک از نرم‌افزار‌ها و بانکهای اطلاعاتی موجود در این سازمان به اهداف خود  نزدیکتر شویم.
یادآور می‌شود همایش نقش و جایگاه دریای عمان و چابهار در راهبرد امنیتی جمهوری اسلامی ایران با تمرکز بر مباحث راهبردی، امنیتی، دفاعی در تاریخ‌های 7و8 دی‌ماه سال 84 برگزار خواهد شد.
 
 
 
 

کلید واژه ها: اردبیل


نظر شما :