پاکستان ، هند و افغانستان صبح امروز لرزید

۲۵ تیر ۱۳۹۰ | ۰۶:۰۰ کد : ۵۹۷۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۷۵
به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور امروز شنبه ساعت 7 و 20 دقیقه به وقت ایران و 8 و 20 دقیقه به ...
به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور امروز شنبه ساعت 7 و 20 دقیقه به وقت ایران و 8 و 20 دقیقه به وقت کابل زمین لرزه شدیدی برخی از مناطق کشورهای هند ، پاکستان و افغانستان را لرزاند .
بزرگای این زمین لرزه که به مدت 2 دقیقه به طول انجامید 8/7 ریشتر اعلام شده است . پس از زمین لرزه اهالی شهرهای کابل پایتخت افغانستان ، اسلام آباد پایتخت پاکستان و سرینگر مرکز ایالت کشمیر هند سراسیمه از منازل خود خارج و به خیابانها ریخته اند .
 کانون این زمین لرزه 35 کیلومتری شمال شرق اسلام آباد و 125 کیلومتری شمال غربی سرینگر کشمیر اعلام شده است . گفته می شود این زمین لرزه شدیدترین زمین لرزه ای بوده که تاکنون این مناطق را به لرزه در آورده است . بنا خبرهای رسیده این زمین لرزه تلفات و خساراتی را بر جای گذاشته است .

گزارشها حاکیست اکنون صدای مردم از زیر آوار شنیده می شود. این زمین لرزه یک ساختمان 19 طبقه را در اسلام پاکستان تخریب کرد . بر اساس گزارشها شمار زخمیان زمین لرزه در لاهور پاکستان تاکنون 8 نفر اعلام شده است .

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :