سیستم هشدار زلزله راه اندازی می شود

۱۳ شهریور ۱۳۹۰ | ۰۵:۳۲ کد : ۶۰۱۰ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۶۹
به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی کشور این سیستم تاکنون در چند استان کشور نصب و اجرا گردیده و هزینه اجرای آن در ...

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل در جلسه هماهنگی برنامه های هفته ملی کاهش اثرات بلایای طبیعی، از عقد قرارداد نصب سیستم هشدار زلزله در استان به منظور پیشگیری از تلفات زمین لرزه خبر داد و تصریح کرد: این سیستم 24 ساعت قبل از وقوع زلزله، آن را اعلام می کند.
و تاکنون در چند استان کشور نصب و اجرا گردیده و هزینه اجرای آن در استان اردبیل حدود 1800 میلیون ریال خواهد بود. اکبر بهنام جوهمچنین برای آگاهی از میزان فعالیت سیستم های ارتباطی و شناخت نقاط ضعف و ارزیابی آن برای آمادگی در شرایط بحرانی، از مسئولان مخابرات استان خواست در آخرین روز هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی (21 مهر) مانور مخابرات و ارتباطات را اجرا کنند. همچنین، مدیر ستاد حوادث و سوانح غیر مترقبه استان نیز در این جلسه با ارایه گزارشی از برنامه های ستاد، آن را فرصتی برای اطلاع رسانی و ترویج فرهنگ ایمنی بین مردم عنوان و خاطرنشان کرد: برنامه های آموزشی و مانورها می تواند تمرینی برای مدیریت بحران در استان باشد. اکبر صمدی از برگزاری مانور بزرگ امداد و نجات طی یک ماه آینده خبر داد. مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل نیز در این جلسه با تشریح برنامه های این سازمان در هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی، افزود: برگزاری مانورهای امداد جاده ای در 20 مهر، مانور امداد و نجات زلزله در شهرستان خلخال 21 مهر، مانور امدادی اسکان اضطراری در شهرستان پارس آباد 23 مهر، امداد کوهستان در شهرستان نمین 24 مهر، چادر زنی در شهرستان بیله سوار 25 مهر، امداد زلزله در گرمی 26 مهر و امداد جاده ای در مشگین شهر 27 مهر از جمله برنامه های این هفته است. به گزارش خبرنگار مهر، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل نیز در این نشست از تخصیص 300 میلیارد ریال اعتبار برای مقاوم سازی 6 هزار واحد ساختمان روستایی در سطح استان خبر داد و افزود: در تخصیص این اعتبار روستاهای سند دار که طرح هادی نیز در آنها اجرا گردیده است، در اولویت قرار دارند.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :