آژانس فضایی اروپا به زودی کاوشگر زهره را به فضا پرتاب می‌کند

۰۲ آبان ۱۳۹۰ | ۱۶:۲۰ کد : ۶۰۲۴ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۳۴۲
به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، در این راستا، ایستگاه فضایی زمینی جدید آژانس فضایی اروپا در سبرروس اسپانیا ماه گذشته به طور رسمی افتتاح شد...
آژانس فضایی اروپا در اواخر ماه جاری میلادی کاوشگر زهره (Venus Express) را به فضا پرتاب می‌کند.
به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، در این راستا، ایستگاه فضایی زمینی جدید آژانس فضایی اروپا در سبرروس اسپانیا ماه گذشته به طور رسمی افتتاح شد.
قرار است که این آنتن فضایی 35 متری با ملحق شدن به شبکه ایستگاه زمینی ESTRACK به حمایت از پرتاب کاوشگر Venus Express بپردازد.
هم‌چنین گفته می‌شود که آنتن فضایی یادشده در سبرروس اسپانیا موسوم به DSA2 به DSA1 در نیونورسیا واقع در استرالیا می‌پیوندد.
به گفته دانشمندان و کارشناسان آژانس فضایی اروپا، دومین ایستگاه فضایی زمینی این آژانس فضایی به منظور برقراری ارتباط در جریان ماموریت‌های فضایی دوردست در فضا راه‌اندازی شده است.
دانشمندان مدت این ماموریت را دو سال تخمین زده‌اند و هدف اصلی آن را پاسخگویی به رازها و سوالات موجود پیرامون همسایه زمین بیان کردند.
زهره سومین سیاره نورانی پس از خورشید و ماه درمنظومه شمسی است و همانند زمین دارای هسته مغناطیسی، پوسته سنگی و گوشته مذاب است .
آنها افزودند که این برنامه مهم علمی و تحقیقاتی از Venus Express آغاز و در ادامه شامل ماموریت‌هایی به مقصد عطارد و سایر مقاصد فضایی خواهد بود.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :