باید در بخش معدن بیشترین ارزش افزوده را ایجاد کرد

۰۱ تیر ۱۳۹۰ | ۰۷:۵۴ کد : ۶۰۲۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۶۰
به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و به نقل از وزارت صنایع ومعادن، دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران صبح روز سه شنبه در بازدید بدون اطلاع قبلی خود از وزارت صنایع ومعادن ...
 ایران در بخش معدن از مزیت بالایی برخوردار است وباید بیشترین ارزش افزوده را از این بخش ایجاد کرد.
به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و به نقل از وزارت صنایع ومعادن، دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران صبح روز سه شنبه در بازدید بدون اطلاع قبلی خود از وزارت صنایع ومعادن  و در نشستی با معاونان و روسای سازمانهای تابعه این وزارتخانه افزود : ارتقاء کیفیت ، نگاه مثبت به صادرات ، اشتغالزایی و عدالت باید به عنوان چهار محور اصلی ، سرلوحه فعالیتهای وزارت صنایع ومعادن باشد .
 وی ادامه با اشاره باینکه پروژه هایی که از امکانات واعتبارات دولتی استفاده
می کنند، در مناطقی احداث شوند که بهترین و بیشترین بازدهی را داشته باشند، بر لزوم بکارگیری افراد بومی در اجرای پروژه های صنعتی ومعدنی مناطق مختلف کشور تاکید کرد و گفت : باید مردم مناطق مختلف از مزایا و اثرات پروژه هاو طرحهای اجرا شده بنحو مطلوبی بهره مند شوند .
وی در مورد خصوصی سازی اظهار داشت : خصوصی سازی فقط واگذاری واحدهای دولتی به بخش خصوصی نیست ، مهمتر از آن نقش دادن به بخش خصوصی در امور اقتصادی است .
رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت ورود مردم در امر سرمایه گذاری و تولید گفت : باید در واگذارهای دقت شود و تضمین های لازم در مورد آوردن سرمایه و حفظ شاغلان واحدها از متقاضیان اخذ شود .
وی تصریح کرد : واحدهای صنعتی باید علاوه بر تامین نیازهای داخل کشور، نگاه صادراتی داشته باشند و بانکها نیز سیاست حمایت از تولیدات صادراتی را دنبال کنند. 
پیش از سخنان رئیس جمهور ، دکتر علیرضا طهماسبی وزیر صنایع ومعادن در سخنانی وظیفه این وزارتخانه در برنامه چهارم را سنگین خواند و خواستار حمایت رئیس جمهور بمنظور تحقق بخشیدن به تمامی اهداف وزارت صنایع ومعادن شد .
طهماسبی با تشریح برنامه های وزارت صنایع ومعادن گفت : با اجرای طرحهای اصلاحی ،برنامه های این وزارتخانه براساس چشم انداز 20 ساله کشور منطبق خواهد شد.
وی دستیابی به ارتقاء کیفیت محصولات ، رویکرد صادراتی ، محرومیت زدایی و اشتغال را از دیگر برنامه های مهم وزارت صنایع ومعادن برشمرد.
در این دیدار معاونان و روسای سازمانهای تابعه نیز گزارشی از روند فعالیتهای متبوع خود به رئیس جمهور ارایه کردند.
شایان ذکر است رئیس جمهور پیش از ترک وزارتخانه ، با حضور در طبقات مختلف از نزدیک با کارکنان وزارت صنایع ومعان گفت و گو کرد و برخی کارکنان نیز مسایل و مشکلات خود را با ایشان در میان گذاشتند.

کلید واژه ها: بوشهر


نظر شما :