ریوتینتو از کشف معدن بزرگ طلا در ایران خبرداد

۰۲ شهریور ۱۳۹۰ | ۰۹:۲۳ کد : ۶۰۵۸ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۲۷۱
شرکت ریوتینتوی استرالیا که در زمینه اکتشاف معادن طلا در ایران فعالیت دارد از کشف یک معدن بزرگ طلا در درمنطقه ساری گونی ...
شرکت ریوتینتوی استرالیا که در زمینه اکتشاف معادن طلا در ایران فعالیت دارد از کشف یک معدن بزرگ طلا در درمنطقه ساری گونی کردستان خبر داد که می تواند تولید طلا در ایران را تا پنج برابر افزایش دهد.
 هر چندکه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور اعلام نموده که  ذخایر اعلام شده در حد احتمالی 87 تن است وبه دلیل پایین بودن ذخایر قطعی آن، تاکنون مجوزی برای اکتشاف معدن ساری گونی با حجم 87تن صادر نشده است با این حال جان بارترام مدیر آن شرکت گفت: با توجه به حجم بسیار زیاد ذخایر این معدن میتوان در طی 12 تا 18 سال به طور متوسط 4میلیون تن سنگ معدن طلا در سال استخراج کرد.
 این در شرایطی است که کارشناسان سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور کل ذخایر قطعی آن معدن را 2 تن اعلام کرده اند وصدور گواهی کشف به‌ شرکت ریوتینتو جهت استخراج از معدن ساریگونی را منوط به ارائه گزارش واقعی و صحیح از میزان قطعی معدن می‌دانند .
گفتنی‌ست شرکت ریوتینتو70 درصد از سهام شرکت ایرانی زرکوه را که این معدن جدید را کشف کرده است در اختیار دارد.و 30 درصد سهام باقیمانده متعلق به شرکت زرکوه است.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :