توجه بیش از حد به سرمایه گذاری در بخش‌های تجاری، معدن را با رکود مواجه ساخته است

۱۳ شهریور ۱۳۹۰ | ۰۴:۴۷ کد : ۶۰۷۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۲۲
سید مصطفی سید هاشمی نماینده مراغه و رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درگفت و گو با روابط عمومی سازمان...
توجه بیش از حد به سرمایه گذاری در بخشهای متعدد تجاری و خدماتی ، بخش معدن کشور را با رکود مواجه ساخته که با کمتر شدن هزینه ها در این بخشها ، امور مربوط به اکتشاف و معادن کشور نیز توسعه خواهند یافت .
سید مصطفی سید هاشمی نماینده مراغه و رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی درگفت و گو با روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت : در گذشته افرادی بدون برنامه ریزی صحیح و توجه معقول به اطلاعات زمین شناسی اقدام به انجام فعالیتهای اکتشافی و معدنی در کشور می کردند اماخوشبختانه امروز با وجود اطلاعات موجود که بخش بسیار عظیمی از آن توسط کارشناسان سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور تهیه شده ، می توان در هزینه و وقت صرفه جویی قابل توجهی را به عمل آورد .
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت : هنوز تا دستیابی به نقطه مطلوب فاصله فراوان داریم که امیدواریم با همکاری کارشناسان سازمان با اعضاء کمیسیون و حمایت وزرات صنایع و معادن به نقطه دلخواه دست یابیم .
وی علت توجه نکردن به بخش معدن کشور را آشنا نبودن بسیاری از مردم و مسئولین با مسائل زمین شناسی و معدنی عنوان کرد و گفت : سفره این علم در جامعه هنوز به طور کامل باز نشده است و مردم ومسئولین از وجود این ذخایر و معادن مهم و با ارزش در کشور اطلاع دقیقی ندارند که اطلاع رسانی در این زمینه به عهده سازمانهاو ارگانهای متولی بخش معدن و اکتشاف کشور می باشد.
سید هاشمی گفت : باید کمی از سرمایه گذاری در بخشهای خدماتی و تجاری کاست و به سرمایه گذاری در بخش اکتشاف و استخراج معادن توجه ویژه داشت .
وی در خاتمه یادآور شد : سرانه استخراج در بسیاری کشورهای دارای معادن 40 تن در سال می باشد در حالیکه در ایران این مقدار به 10 تن در سال می رسد که بایستی این شکاف موجود را به کمک برنامه ریزی صحیح و اختصاص وقت و بودجه صحیح پر کرد .

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :