اعلام آمادگی اعضای کمیسیون صنایع و معادن جهت تدوین قوانین مناسب

۲۶ مرداد ۱۳۹۰ | ۰۷:۰۴ کد : ۶۱۰۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۲۶
احمد بزرگیان نماینده سبزوار و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت و گوبا روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی ...
اعضای کمیسیون صنایع و معادن آمادگی کامل را جهت  تدوین قوانین جهت ارتقاء سطح مسائل اکتشافی کشور بصورت لایحه و طرح دارد
احمد بزرگیان نماینده سبزوار و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت و گوبا روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت : باید نگاه مدیریتی کشور به بخش معدن اصلاح و دیدی اقتصادی‌تر به آن داشت به طوری که به منابع معدنی کشور به عنوان راهکاری برای تولید ثروت نگاه کنیم.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس کشورمان در ادامه یادآور شد : با پشتیبانی و حمایت لازم که از سوی کمیسیون برای پیشبرد اهداف موجود در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور صورت می‌گیرد ، مطمئنا جایگاه اصلی این سازمان مشخص‌تر می‌شود و مجموعة صنعت کشور بویژه بخش معادن می‌توانند از نتایج از حمایت‌ها بهره‌مند شوند.
 بزرگیان گفت : هنوز اهمیت حیاتی ‌بخش معادن کشور برای مسئولین روشن نشده که اگر بتوانیم معادن‌مان را به خوبی شناسایی و استخراج کنیم و فعالیت‌ها را به سوی ایجاد ارزش افزوده هدایت کنیم قطعا شاهد بروز توسعه پایدار در کشور خواهیم بود.
وی در ادامه یادآور شد : اگر بتوانیم مواد خام را بصورت فرآوری به مواد مصرفی با ار‌زش‌تری تبدیل کنیم و با ایجاد تغییراتی در بودجه، ارزش افزوده محصولات معدنی افزایش خواهد یافت که این موضوع علاوه بر‌اینکه در بخش صنعت داخلی قابل استفاده خواهد بود بلکه برای صادرات هم‌قابل توجه می باشد .
وی ادامه داد : هرگز فکر نمی‌کردم که سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در زمینه مسائل ژئومتیکس و   GIS  تا این حد پیشرفت داشته باشد و باید اعتراف کرد  این پیشرفت تنها در سایه توانمندی جوانان فعال کشور و دستیابی به زمینه‌های مختلف نرم‌افزاری و اطلاعاتی مسیر شده است.

بزرگیان در خاتمه گفت :‌باید نگاه مدیریتی کشور به بخش معدن اصلاح شود و یک نگاه اقتصادی‌تر به آن داشته باشیم به صورتیکه به منابع معدنی کشور به عنوان راهکاری برای تولید ثروت نگاه کنیم.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :