صنعت کشور از معدن، قدرت می گیرد

۱۷ خرداد ۱۳۹۰ | ۰۶:۵۰ کد : ۶۱۳۴ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۷۴۸
دبیر، خانه معدن ایران و یکی از مسئولان برگزار کننده بیستمین کنگره جهانی معدن در نشست مطبوعاتی خانه معدن ایران به مناسبت برگزاری....

دبیر، خانه معدن ایران و یکی از مسئولان برگزار کننده بیستمین کنگره جهانی معدن در نشست مطبوعاتی خانه معدن ایران به مناسبت برگزاری بیستمین کنگره جهانی معدن‏: صنعت کشور از معدن نشات گرفته و قدرت می یابد.
به گزارش خبرنگار شانا،در نشست مطبوعاتی عصر چهارشنبه خانه معدن ایران که با حضور مهندس حمیدی، دبیر، خانه معدن، مهندس علی الماسی، رئیس کمیته برگزاری کنگره تهران و دکتر افتخار نژاد، برگزار کننده بیستمین کنگره جهانی معدن در ایران برگزار شد، دبیر، خانه معدن ایران، بر نقش مهم معدن تاکید کرد و گفت: صنعت از معدن نشات و قدرت می گیرد و معدن است که صنعت را می سازد.
وی در ادامه، برگزاری کنگره جهانی معدن را که مهمترین بخش زیربنای اقتصاد کشور است، مهم ارزیابی کرد و گفت: اهداف اصلی این کنگره، تبادل نظر، انتقال داده ها، استفاده و بهره برداری بهینه از منابع معدنی دنیا با همکاری یکدیگر است.
حمیدی همچنین بر غیر سیاسی بودن کنگره جهانی معدن، تاکید کرد و افزود: کنگره جهانی معدن، سازمان علمی وابسته به سازمان ملل متحد ،غیر دولتی و غیر سیاسی است و دانشمندان برای ارائه اطلاعات در کنار هم جمع می شوند.
حمیدی تصریح کرد:‌ ۵۳ کشور در این کنگره عضو هستند که از هر کشور حداکثر چهار نماینده در هیات اجرایی مستقر در لهستان، حضور دارند.
وی اضافه کرد: کنگره جهانی معدن، المپیک معدنی دنیاست و بهترین مقالات هر کشور در کنگره مطرح می شود. در واقع کنگره جهانی معدن، بالاترین مجموعه تبادل اطلاعات و یافته های معدنی را فراهم می آورد.
مهندس حمیدی، برگزاری بیستمین کنگره جهانی معدن در ایران را، فرصت طلایی قلمداد کرد و گفت: با تلاش همکاران این فرصت خوب برای ایران فراهم شد که امیدواریم از این فرصت به خوبی استفاده شود.
بر پایه این گزارش، بیستمین کنگره جهانی معدن از تاریخ ۱۶ تا ۲۰ آبان ماه سال جاری و به مدت پنج روز در تهران برگزار می شود.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :