چهارمین نمایشگاه دوسالانه زمین شناسی دانشگاه تربیت معلم تهران(واحد حصارک کرج)

۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۳ | ۱۰:۳۱ کد : ۶۲۱ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۴۱
<P dir=rtl>این نمایشگاه هر دوسال یکبار به همت انجمن علمی زمین شناسی و دانشجویان برگزار می گردد.امسال این نمایشگاه با حضور غرفه های...</P>

چهارمین نمایشگاه دوسالانه زمین شناسی دانشگاه تربیت معلم تهران

این نمایشگاه هر دوسال یکبار به همت انجمن علمی زمین شناسی و دانشجویان برگزار می گردد
امسال این نمایشگاه با حضور غرفه های زیر از تاریخ نوزدهم الی بیست وششم اردیبهشت برگزار میگردد.

غرفه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور:معرفی وب سایت سازمان زمین شناسی و وب سایت دانشجویان و محققین علوم زمین توسط لوح فشرده و پوستر وارائه لوح فشرده نرم افزارهای علوم زمین 


غرفه زمین در قرآن:
تمام پیشرفتهایی که بشر در زمینه علوم مختلف از جمله علوم زمین بدست می آورد خداوند در 1400 سال پیش به زبانی ساده و روان در قرآن بیان نموده.
امروزه می توانیم هر یک از آیات قرآن را با علوم مختلف تطبیق دهیم. در این غرفه تعداد اندکی از آیات قرآن را استفاده و با علم زمین شناسی تطبیق داده شده است که شامل: تصاویری و آیاتی که درباره پیدایش زمین، جهان، منظومه شمسی و آفرینش ابر ، باد ، باران، خورشید و … است.

غرفه آب شناسی
در این غرفه مکانیزم چاه آرتزین به صورت آکواریومی زیبا و همچنین ماکتی از مراحل تصفیه آب و آکواریومی که در آن نحوه حرکت آب زیرزمینی در رسوبات مختلف نمایان است به همراه بروشورهایی از سدهای مختلف کشور به معرض دید قرار گذاشته شده است

غرفه دیرینه شناسی
دراین غرفه انواع فسیلهاشامل میکروفسیل، ماکروفسیل و ماکروفسیلهای گیاهی قرار داده شده است. وسایل پیک کردن میکرو فسیل، ماکت هایی از انواع دایناسورها و تصاویری از چند نمونه دایناسور و تصویر چند مقطع از میکروفسیلها، ارائه شده است. میکروسکوپی نیز برای مشاهده مقاطع میکروفسیلها در این غرفه به کار گرفته شده است.


غرفه تکتونیک:
در این غرفه ساختمان بودیناژ، حوضه جدایش _ کشش، قانون V  نیروهای وارد بر ورقه ها، انواع گسلها، حوضه پیش کمانی در قاره، مراحل چرخه ویلسون و نقشه تکتونیک جهانی به صورت ماکت به نمایش گذاشته شده است.

ژئوفیزیک
ژئوفیزیک علم تحقیق و تشریع کره زمین به وسیله روشهای علم فیزیک است. ارتباط فیزیکی که ما بین علم زمین شناسی و علم فیزیک احساس می شود که این ارتباط ژئوفیزیک خوانده می شود.این علم به طور عام شامل بخش های گوناگون مانند فیزیک جو بالا و مگنتوسفر می باشد.


غرفه زمین در فضا
در این غرفه ماکتی از منظومه شمسی قرار گرفته است که سیارات بر اساس مقیاس واقعی طراحی شده اند. توضیحات مرتبط به سیارات منظومه شمسی ، اطلاعات در مورد مریخ پیما ، سیاره  سدنا ، یو ، قمر مشتری نیز ارائه شده است.
آسمان شب اریبهشت ماه نیز در این غرفه قرار گرفته است.


زمین شناسی محیط زیست:
این رشته یکی از رشته های جدید علم زمین شناسی است و ما نیز برای آشنا کردن دانشجویان با این رشته این غرفه را با کمک و یاری سازمان محیط زیست برگزار کرده ایم . این غرفه شامل پوستر، مقاله، کتاب و عکس می باشد.

غرفه پترولوژی و اقتصادی
این غرفه شامل یک ماکت سه بعدی معدن اسکارن (دگرگونی- رسوبی) و معدن گنیس
(آذرین- دگرگونی) و یک سری نمونه سنگهای تیپیک که دارای ارزش اقتصادی هستند و معرفی کانی شناسی آنها می باشد.


سایر غرفه ها عبارتند از
زمین شناسی نفت, فناوری اطلاعات و رایانه, مهندسی و ژئوتکنیک, رسوب شناسی, کتب و مجلات و سنجش ازدور.

 

 

 

 

فناوری اطلاعات

 

 

کلید واژه ها: تهران


نظر شما :