رییس هیات مدیره بورس فلزات تهران :بورس فلزات وارد بازار خرده فروشی سیمان نخواهد شد

۲۲ شهریور ۱۳۹۰ | ۰۴:۵۵ کد : ۶۲۶۶ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۳۰۶
رییس هیات مدیره بورس فلزات گفت: این بورس یک بازار اولیه و تجاری است و به هیچ وجه وارد بازار خرده فروشی سیمان نخواهد شد...

محمد جعفرکرمپوگفت: علی رغم اظهارنظرها و تحلیل های غیر منطقی در مورد تاثیربورس بر بازارخرده فروشی سیمان ، عملکرد بورس فلزات تهران در خصوص فولاد، مس، آلومینیوم و روی طی دو سال گذشته اثبات کرده که این بورس وارد بازار خرده فروشی کالاهای پذیرش شده نمی شود و در مورد سیمان نیز همانند گذشته عمل خواهد شد.
وی افزود: اصولا رسالت بورس های کالا در دنیا ، ورود به بازار خرده فروشی نیست و بورس فلزات تهران نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد و لذا این بورس هیچگاه وارد بازار خرده فروشی نشده و نخواهد شد.رییس هیات مدیره بورس فلزات تصریح کرد: پس از ورود سیمان به بورس فلزات ، شبکه های توزیع این کالا در کشوربه قوت خود باقی خواهند ماند و تمامی تعاونی ها و اتحادیه های فعال در بازار سیمان می توانند از طریق بورس ودرمحموله های تجارتی خرید نموده و سپس آن را بین عوامل توزیع سیمان، تقسیم کنند.
کرمپورخاطر نشان کرد: هم اکنون، قیمت های کشف شده در بورس یک شاخص برای بازارفلزات کشوراست و بر همین اساس در سایرسطوح بازار، قیمتها با توجه به قیمتهای کشف شده در بورس تعیین می شود.

خبرگزاری مهر

 کلید واژه ها: تهران


نظر شما :