با تبادل اطلاعات معدن کاری کشور به سوی توسعه پایدار گام بر می دارد

۱۳ شهریور ۱۳۹۰ | ۰۴:۵۲ کد : ۶۲۹۶ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۶۷
به گزارش گروه خبر سازمان زمین شناسی واکتشافات معدنی کشورمهندس علی الماسی رئیس کمیته بیستمین کنگره جهانی معدن ...
زمینه ای را باید برای بهره برداری واستفاده صحیح واصولی تر از منابع معدنی در کشور به نحوی هموارکرد که با تبادل اطلاعات معدنی در راستای شعار معدن کاری وتوسعه پایدار گام های اساسی بر داریم.
به گزارش گروه خبر سازمان زمین شناسی واکتشافات معدنی کشورمهندس علی الماسی رئیس کمیته بیستمین کنگره جهانی معدن با یبان اینکه تاریخ کهن ایران با معدن کاری آغاز می شود،گفت:از اینکه کشور ما با پیشینه 7 هزار ساله معدن کاری میزبان بیستمین کنگره جهانی معدن می باشدواندیشمندان وعلمای عرصه علم وصنعت معدن کاری را پذیرا هستیم بسیار خوشنودیم.
وی با ابراز امیدواری از اینکه این همایش با ارائه وتبادل اطلاعات وانتقال نتایج تحقیقات بتواند در جهت شعار کنگره گام بردارد،گفت:باید همه سعی کنیم در راستای شعار معدن کاری وتوسعه پایدار گام برداریم وزمینه را برای بهره برداری واستفاده صحیح واصولی تر از منابع معدنی جهان با دوراندیشی برای نسل های آینده همراه با حفظ محیط زیست فراهم نمائیم.
رئیس کمیته بیستمین کنگره جهانی معدن گفت:خوشبختانه ایران 12 سال پیش به عضویت این نهاد بین المللی که سازمان غیر دولتی ،غیر سیاسی وصرفاً‌ علمی و وابسته به سازمان ملل متحد نائل شد ویکی از اجلاس های سالیانه ICO که در سال 1378 در تهران برگزار شد, ایران به عنوان یک کشور صاحب توان معدنی جهت برگزاری بیستمین کنگره جهانی معدنی انتخاب شد.
وی یادآور شد:در طول فراهم نمودن مقدمات برگزاری کنگره مسئولین وزارت صنایع ومعادن به عنوان میزبان این گردهمایی پشتیبانی وحمایت لازم خود را به عمل آوردند که جای سپاس وقدردانی فراوان از آنها وجود دارد.
الماسی گفت:12 سخنرانی از طرف برگزیدگان علم معدن از کشورهای مختلف پیش بینی شده و در این همایش 170 مقاله تحقیقی از طرف دانشمندان 34 کشور ارائه خواهد شد.
وی در خصوص تعداد شرکت کنندگان در کنگره یاد آور شد:
1200 دانشمند معدنی داخلی و450نفر از 45 کشور مختلف جهان در این گردهمایی بین المللی شرکت دارند که جهت دستیابی علاقمندان به آخرین فن آوری های معدنی در دنیا،نمایشگاه جانبی نیز در حاشیه کنگره در حال برگزاری است که 205 شرکت داخلی و115 شرکت خارجی از 18 کشور جهان درمساحتی معادل 17 هزار متر مربع به ارائه دست آوردهای علمی وفنی خود پرداخته  اند.
وی در خاتمه از بازدید علاقمندان از معادن فعال موجود در کشورمان خبر داد وگفت: تلاش مسئولین بر این بوده که با انتشار راهنما وارائه اطلاعات ودستورالعمل های لازم از طریق سایت شرکت کنندگان را در محیطی آرام به بحث وتبادل نظر در خصوص مسائل معدنی دنیا دعوت کند.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :