حمایت ستاد تنظیم بازار از عملکرد بورس فلزات

۲۲ اردیبهشت ۱۳۸۳ | ۱۱:۰۹ کد : ۶۴۱ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۵۵
<P class=MsoNormal dir=rtl style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt; mso-margin-top-alt: auto; mso-margin-bottom-alt: auto"><FONT face="Times New Roman"><SPAN lang=FA>ستاد تنظیم بازار در جلسه روز گذشته ضمن حمایت از عملکرد بورس فلزات تهران بر ادامه روند فعالیت آن تاکید

ستاد تنظیم بازار از عملکرد بورس فلزات تهران حمایت می کند<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 ستاد تنظیم بازار در جلسه روز گذشته ضمن حمایت از عملکرد بورس فلزات تهران بر ادامه روند فعالیت آن تاکید کرد.وزیر بازرگانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی مهر گفت: در جلسه ستاد تنظیم بازار که به منظور بررسی وضع بازار فلزات وعملکرد بورس فلزات تهران به ریاست دکترعارف معاون اول رییس جمهورتشکیل شد، وزرای صنایع و معادن، اقتصاد و دارایی و دبیر کل بورس فلزات تهران حضور داشتند فعالیت بورس فلزات مثبت ارزیابی شد.

محمد شریعتمداری افزود: در این جلسه بازار مکانیزم داد و ستد در بورس فلزات محترم و قانونی شناخته و مقرر شد در چارچوب همین مکانیزم سیاست هایی اتخاذ شود که روند قیمت ها مورد کنترل قرار گیرد.

وی با اشاره به تاکید تمامی اعضای ستاد تنظیم بازار بر ادامه روند فعالیت بورس فلزات تصریح کرد: روند فعالیت بورس باید به قوت سیاست مستمر و پایدار دولت ادامه یابد.

وی درباره تنظیم بازار فلزات و ادامه فعالیت بورس فلزات گفت: در این جلسه مقررشد که با دعوت از نماینده ستاد کنترل قیمت ها در شورای بورس فلزات تصمیماتی در چارچوب قوانین و مقررات بورس فلزات برای بهبود وضع قیمت ها اتخاذ شود.

شریعتمداری افزود: چنانچه قیمت خرده فروشی فلزات نسبت به قیمت های کشف شده در تالارمعاملات بورس فلزات اختلاف فاحش داشته باشد، سازمان بازرسی و نظارت برقیمت کالا و خدمات باید بر وضعیت خرده فروشی کنترل و نظارت لازم را اعمال کند.

وی تصریح کرد: در این جلسه کارخانه های تولیدی فلزات اعلام کردند که برای بهبود قیمت ها، محصولات خودرا با 20 درصد کاهش قیمت نسبت گذشته در بورس فلزات عرضه خواهند کرد.

به گفته وی، درجلسه هفته گذشته هیات دولت در زمینه کنترل قیمت فلزات مقرر شد، وزارت صنایع و معادن با همکاری مسوولان بورس فلزات تهران روش هایی برای کاهش قیمت ها اتخاذ کنند و بر این اساس طی هفته گذشته تاکنون قیمت برخی از محصولات فلزی سیر نزولی چشمگیر داشته و با کاهش مواجه شده است.

 

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :