معاون فروش کارخانه ذوب‌آهن اصفهان:تمام تولیدات ذوب‌آهن اصفهان در بورس فلزات عرضه می‌شود

۱۳ آذر ۱۳۸۴ | ۰۰:۱۷ کد : ۶۶۰۲ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۲۰۹
کارخانه ذوب آهن اصفهان به جز محصولاتی که به مناطق زلزله‌زده می فرستد، تمام تولیدات خود را از طریق بورس فلزات عرضه می‌کند. معاون فروش...

کارخانه ذوب آهن اصفهان به جز محصولاتی که به مناطق زلزله‌زده می فرستد، تمام تولیدات خود را از طریق بورس فلزات عرضه می‌کند.
معاون فروش کارخانه ذوب‌آهن اصفهان با بیان این مطلب افزود: کارخانه ذوب آهن اصفهان بر اساس مصوبه هیات دولت تمام تولیدات خود را به جز مناطق زلزله‌زده کشور، از طریق بورس فلزات به مشتریان عرضه می‌کند و به طور یقین می‌توان گفت که حتی یک تیر آهن خارج از بورس عرضه نشده است.
فرهاد دیانت گفت: کارخانه ذوب‌آهن به عنوان یکی از تولیدکنندگان اصلی محصولات فلزی کشور از اولین حامیان تشکیل بورس فلزات و تشکیلاتی بود که اسامی کارگزاران را برای مشتریان ارسال و اعلام کرد که تمام محصول خود را از طریق کارگزاران بورس فلزات عرضه می‌کند و ارتباط مستقیم خود را بعد از تشکیل بورس به طور کلی با مشتری قطع کرد.
وی با بیان اینکه کارگزار حلقه واسط مشتری و تولیدکننده (ذوب‌آهن) بعد از تشکیل بورس فلزات بوده است، اظهار داشت: حتی با وجود اعتماد و الزام به فعالیت تعاونی‌ها نیز هیچ ارتباطی را به صورت مستقیم با آنها را نداشته ایم و تمام معاملات خود با آنها را از طریق کارگزاران بورس انجام می‌دهیم.
دیانت گفت: معتقدیم که بورس نقاط ضعف و ایرادهایی دارد که با توجه به مرحله گذار آن امری طبیعی است و برای تقویت بورس می‌بایست این ایرادها برطرف شود و همان‌طور که وزارتخانه‌های بازرگانی، صنایع و اقتصاد و بانک مرکزی مشترکا بورس را افتتاح کردند در حال حاضر باید در جهت رفع نقص های آن‌ با هم تلاش کنند.
معاون فروش ذوب‌آهن اصفهان افزود: یکی از ایرادها، حضور نداشتن کارشناسان و زحمت‌کشان واقعی صنف آهن‌فروشان از جمله تعاونی به عنوان کارگزار در بورس است که با وجود حمایت اولیه و پرداخت 10 میلیون تومان، نقشی در فعالیت بورس ندارند. همچنین حضور کارگزاران دولتی و نیز فعالیت‌ شش کارگزار از بورس اوراق بهادار که از اساس با بورس فلزات متفاوت است، از دیگر نقاط ضعف و ایرادهای بورس فلزات است.
دیانت گفت: به خاطر تقاضای بازار، از بورس خواستار افزایش زمان معامله سلف شدیم که مخالفت شد.
وی تصریح کرد: 2 میلیون و 800 هزار تن محصول ذوب‌آهن در بورس عرضه شده است و همین امر نشان‌دهنده اعتقاد ما به فعالیت پایدار در بورس است؛ چرا که ما بورس را محل کشف بازار و شفاف سازی قیمت می دانیم.
فرهاد دیانت کل فلزات عرضه شده در بورس را 10 میلیون و 500 هزار تن اعلام کرد و گفت: از این میزان 76 درصد را بخش دولتی، 6/3 درصد تعاونی و مابقی را بخش خصوصی خریداری کرده است.

 باشگاه خبرنگاران جوان

کلید واژه ها: اصفهان


نظر شما :