<P dir=rtl>قطب مهم صنایع معدنی در جهان خواهیم شد</P>

۲۶ اردیبهشت ۱۳۸۳ | ۰۵:۳۹ کد : ۶۶۶ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۳۲۰
<P dir=rtl>مهندس جهانگیری، وزیر صنایع و معادن، در مشهد گفت: توسعه صنایع معدنی از محورهای اصلی توسعه صنعتی در ایران است و بخش...</P>

قطب مهم صنایع معدنی در جهان خواهیم شد

جهانگیری در مشهد گفت: توسعه صنایع معدنی از محورهای اصلی توسعه صنعتی در ایران است و بخش خصوصی با درک این مساله به صورت طبیعی به آن سمت حرکت می‌کند.
به گزارش ایسنا، مهندس جهانگیری، وزیر صنایع و معادن، در جریان بازدید از کارخانه لعاب مشهد گفت: در سال‌های اخیر با فعال بودن حساب صندوق ذخیره ارزی،‌ میزان ظرفیت استفاده شده از این صندوق برای صنعت کاشی بیش از 2 برابر شده است.
وی افزود: سال گذشته 100 میلیون مترمربع در کشور کاشی تولید شده که پیش‌بینی می‌کنیم این رقم در سال آینده به 200 میلیون متر مربع خواهد رسید.
وی با بیان این مطلب که ایران خواسته یا ناخواسته قطب مهم صنایع معدنی در جهان خواهد شد، افزود: این امر با وجود نیروی تحصیل کرده، معدن و گاز و سوخت ارزان در کشور رخ خواهد داد.
وی خطاب به تولید کنندگان کاشی و سرامیک گفت: در دنیا توجه به زیبایی و ظاهر محصول، عنصر تعیین کننده‌ای است و حتما صنعت‌گران لعاب باید به کیفیت و زیبایی کاشی خود بیفزایند.
وزیر صنایع و معادن در ادامه گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در رابطه با احتمال انتقال کرباسیان از وزارت امور اقتصادی و دارایی به وزارت صنایع و معادن گفت: کرباسیان از مدیران خوب بخش اقتصاد و صنعت کشور است ولی هنوز من مطمئن نیستم که آیا ایشان از وزارت اقتصاد آزاد شده‌اند یا نه؟
وی افزود: اگر ایشان از وزارت اقتصاد آزاد شده باشد ما از ایشان در وزارت صنایع استقبال می‌کنیم.
جهانگیری گفت: الان فصل تغییرات نیست و قصد تغییر هیچ معاونی را ندارم و همه آنها تا آخر با ما خواهند بود، مگر اینکه تخلف تندی انجام دهند.

روزنامه دنیای اقتصاد

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :