نرم افزار آموزشی زمین‌شناسی برای کودکان تهیه شد

۲۱ آذر ۱۳۸۴ | ۰۱:۳۴ کد : ۶۷۵۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۱۱
به منظور آشنایی کودکان و نوجوانان با علوم زمین‌شناسی و معدن و ایجاد انگیزه و علاقه درونی نسبت به این علوم ، نرم افزار چندرسانه‌ای...
به منظور آشنایی کودکان و نوجوانان با علوم زمین‌شناسی و معدن و ایجاد انگیزه و علاقه درونی نسبت به این علوم ، نرم افزار چندرسانه‌ای ، مثل زمین‌شناسی " توسط گروه فناوری اطلاعات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور تهیه و تولید شد.
سیدهادی میرمحمدمیگونی ، مدیر گروه فناوری اطلاعات سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشوردر گفت‌وگوبا روابط عمومی این سازمان با اعلام مطلب فوق گفت : در این نرم افزار سعی شده است با استفاده از شخصیت‌های کارتونی ، مفاهیم پیچیده زمین شناسی به صورت شعر ، ترانه و داستان ارائه گردد.
وی در خصوص محتوای این نرم افزار آموزشی گفت: به عنوان مثال ، جهت تشریح مفاهیم و اتمسفر زمین ، از سفر تخیلی کفشدوزک به دور زمین و قصه‌گویی دایناسورها در خصوص نحوه ساخته شدن زمین و یا تشریح عوامل تغییرشکل زمین با استفاده از شخصیت‌هایی مثل جادوگر وآموزش گنج های زمین با شخصیت‌های عمومعدنچی و سایر شخصیت‌های شاد و جذاب برای کودکان و نوجوانان بهره‌گیری شده است .
مدیرگروه فناوری اطلاعات سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در پایان یادآور شد: با توجه به اینکه علوم زمین و معدن ازعلوم پایه محسوب می‌شود، استفاده از فرصت‌های زمین‌شناسی وآشنایی باذخایر و گنج‌های معدنی ، جز با آموزش اصولی و پایه‌ای در سنین کودکی و نوجوانی میسر نخواهد بود.
گفتنی‌ست نرم افزار "ز، مثل زمین‌شناسی " در مجموع دارای 115 دقیقه داستان ، 6 فیلم به مدت 160 دقیقه، 100 عددعکس ، 24 ترانه و 43 عدد جورچین (پازل) و سرگرمی می باشد .
علاقمندان می‌توانندجهت دریافت این نرم افزاربا اداره روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور ارتباط برقرارکنند.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :