آرمانهای اولیه سازمان نظام مهندسی معدن کشور را محقق سازیم

۲۵ اسفند ۱۳۸۴ | ۰۲:۰۰ کد : ۶۷۶۹ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۴۹۶
با حضور و شرکت در دومین دوره انتخابات سازمان نظام مهندسی معدن و ایجاد حرکتهای ملموس تر و قابل توجه در این سازمان...
با حضور و شرکت در دومین دوره انتخابات سازمان نظام مهندسی معدن و ایجاد حرکتهای ملموس تر و قابل توجه در این سازمان آرمانهای اولیه ای که این سازمان بخاطر آن ایجاد شده تحقق می یابد.
به گزارش و اکتشافات معدنی کشور مهندس عبدالمجید وکیل نائب رئیس گروه استخراج سازمان نظام مهندسی معدن کشور در گفتگو با خبرنگار این سازمان گفت : اولین فعالیتی که سازمان نظام مهندسی معدن به کمک وزارت صنایع و معادن باید انجام دهد صدور هر چه سریعتر کارتهای مربوط به اعضاء می باشد تا بر همین اساس قدرت قانونی اعضاء‌ نظام مهندسی در معادن از نظر مسائل فنی و معدنی مورد توجه بیشتری قرار گیرد.
وی گفت : نباید سازمان نظام مهندسی معدن مانند بسیاری از سازمانهای دیگر تبدیل به یک ارگان تشریفاتی بدون فعالیتهای اجرایی شود که دستیابی به این مهم توجه ویژه مسئولین جهت برآورده کردن نیازهای اساسی موجود در سازمان و جامه عمل پوشاندن به اهداف اولیه را طلب می کند .
این عضو سازمان نظام مهندسی معدن کشور با بیان اینکه تغییر و تحولات صورت گرفته در کابینه باعث کند شدن روند فعالیتهای سازمان شده ، تصریح کرد: باید سعی کنیم در تشکل نظام مهندسی کشور شاهد حرکتهای ملموس و قابل توجه باشیم و حداقل آرمانهای اولیه ای را که این سازمان بخاطر آن ایجاد شده ، تحقق یابد.
وی در خصوص ضرورت وجود سازمان نظام مهندسی معدن در کشور گفت : در هر کشوری در دنیا جهت هماهنگ کردن انواع فعالیتهای صنفی خود سازمانهای مختلف را تشکیل می‌دهند که در کشورمان نیز جهت بررسی مسائل و مشکلات معدن‌کاران وجود سازمان نظام مهندسی معدن و  خانه معدن و همچنین انجمن مهندسی معدن امری ضروری احساس می‌شد که برهمین اساس مشکلات موجود در بخش معدن کشور توسط اعضاء سازمان بررسی و بصورت یک قانون به مجلس ارائه و در نهایت توسط کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به شکل یک لایحه در‌می‌آید که پس از تصویب قدرت قانونی پیدا می‌کند.
وکیل در ادامه یادآور شد : اهمیت تشکل‌های صنفی و حرفه‌ای جهت رساندن پیام معدن‌کاران به گوش متولیان بخش معدن کشور از همین نقطه مشخص و روشن می‌شود.
نائب رئیس گروه استخراج سازمان نظام مهندسی معدن کشور در خاتمه گفت : بسیاری از سازمان‌ها از جمله سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگلها، مراتع و منابع طبیعی باید در کنار متولیان بخش معدن کشور برای کنترل و اهداف صحیح صنایع معدنی کشور به فعالیت بپردازند ولی متاسفانه در بسیاری از موارد با دیدگاه بازدارندگی که این سازمانها به چشم می‌خورد شاهد فعالیت ضعیف صنایع معدنی در کشور بوده‌ایم.

کلید واژه ها: خراسان شمالى


نظر شما :