رویکرد نرم افزاری و نقش فناوری اطلاعات در مباحث اکتشافی تشریح می‌شود

۲۷ آذر ۱۳۸۴ | ۰۴:۰۱ کد : ۶۷۹۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۱
با همکاری میان سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و دانشگاه صنعتی شاهرود، نقش فناوری اطلاعات با رویکرد نرم افزاری در...
با همکاری میان سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و دانشگاه صنعتی شاهرود، نقش فناوری اطلاعات با رویکرد نرم افزاری در اقتصاد معدنی ، حفاری اکتشافی و ژئوفیزیک اکتشافی (زمینی ، هوایی، دریایی ) بررسی خواهد شد.
سید هادی میرمحمد میگونی مدیر فناوری اطلاعات سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی در گفت‌وگو با روابط عمومی این سازمان با بیان مطلب فوق گفت : با توجه با اینکه استفاده از نرم افزار و سیستمهای مکانیزه پردازش اطلاعات در پیشبرد پروژه های معدنی امری لازم و انکارناپذیر بوده، گروه فناوری اطلاعات سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی با هدف آشنایی بیشتر علاقمندان و متخصصان اقدام به مطالعه و بررسی نرم افزارهای ژئوفیزیک هوایی ، زمینی ، دریایی، حفاری و اقتصاد معدنی کرده که نتایج آن از طریق پایگاه اطلاع رسانی و کارگاههای آموزشی در اختیار مخاطبین قرار می‌گیرد .
وی در ادامه توضح داد: مطالعه بر روی نرم افزارهای تخصصی طی تفاهم نامه مشترک میان سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور و دانشگاه صنعتی شاهرود به عمل آمده است که درآن اساتید برجسته کاربرد و عملکرد 72 نرم افزاری حفاری ، 25 نرم افزار اقتصادی معدن اقتصادی معدن ، 224 نرم افزار ژئوفیزیکی مورد تحلیل و بررسی قرارداده اند که در این کارگاه آموزشی به علاقمندان ارائه می‌گردد.
گفتنی‌ست کارگاه آموزشی مذکور چهارشنبه 23 آذرماه در سالن پژوهشکده سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور توسط مهندس علیرضا عرب امیری و مهندس کاوه طالبی ارائه می‌گردد.
 
 

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :