بانک اطلاعاتی نرم افزارهای علوم زمین و معدن جمع آوری شد

۲۷ آذر ۱۳۸۴ | ۰۴:۰۰ کد : ۶۸۸۳ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۸۱
به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی مهندس علی‌رضا عرب امیری یکی از کارشناسانی که برروی جمع آوری نرم افزارهای مربوط به حفاری اکتشافی ، ژئوفیزیک( هوایی ، دریایی ، زمینی) و اقتصاد معدنی در کشور فعالیت ...
0برای اولین بار در کشور، توسط کارشناسان دانشگاه صنعتی شاهرود وبا حمایت سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی بانک اطلاعاتی نرم افزارهای علوم زمین و معدن جمع آوری شد
به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی مهندس علی‌رضا عرب امیری یکی از کارشناسانی که برروی جمع آوری نرم افزارهای مربوط به حفاری اکتشافی ، ژئوفیزیک( هوایی ، دریایی ، زمینی) و اقتصاد معدنی در کشور فعالیت کرده است در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار این سازمان گفت : در حدود یک سال قبل سازمان زمین شناسی کار تحقیق و جمع آوری اطلاعات مربوط به نرم افزارهای مذکور را به دانشگاه صنعتی شاهرود سپرد که نتایج آن در قالب کارگاه یک روزه به اطلاع کارشناسان امر رسید.
مهندس عرب‌امیری هدف از تهیه این گزارش را شناساندن نرم افزارهای اکتشافی و بازگو کردن ویژگی‌های آن بیان کرد و افزود : در بسیاری از موارد که دسترسی کامل به این نرم افزارها وجود داشت توانستیم علاوه بر شناخت ویژگی‌ها، نقایص آنها راهم بررسی کرده وحتی موفق به رفع برخی از آنها نیز شدیم  
وی افزود : بعد از تکمیل گزارشها متوجه شدیم که امکانات خوبی از نظر فنی ، تجهیزات و نیروی انسانی نسبت به استانداردهای جهانی در کشور  وجود دارد که می‌توانند در زمینه تولید و رفع محدودیتهای این نرم افزارها کمک شایانی کنند . در همین راستاپیشنهادهای لازم را جهت تهیه نرم افزار مذکور را داده و حتی نواقص موجود  را که در جهان وجود داشته ر بازگو کرده ایم که تحقق این امر حمایت بیشتری را می‌طلبد.
عرب امیری ادامه داد :امیدواریم تا با حمایت مسولین از دانشگاهها و NGO ها و بخش خصوصی به جایی برسیم که محدودیت نرم افزاری موجود در کشور برطرف شده و به سایر کشورها نیز خدمات رسانی کنیم .
مهندس عرب‌امیری در خصوص منابع مورد استفاده در این تحقیقات بیان کرد : عمده منابع  تحقیقات ما از طریق اینترنت و از کشورهای مالزی ، فرانسه ، کانادا، انگلستان و آمریکا بوده است.
این کارشناس در خصوص امکانات نرم افزاری موجود در سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی گفت : عده‌ای از این نرم افزارها هم اکنون در سازمان زمین شناسی موجود بوده واز آْنها استفاده می‌شود ،عده ای دیگرنیز به آموزش بیشترکارشناسان احتیاج دارند تابتوانند مورد استفاده قرار گیرند.
 

کلید واژه ها: بوشهر


نظر شما :