اطلاعات مکانی مربوط به تاسیسات شهری زیرزمینی ارئه می‌شود

۲۷ آذر ۱۳۸۴ | ۰۶:۴۱ کد : ۶۹۰۸ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۸۱
دکتر علیرضا قراگوزلو مدیر روابط عمومی و بین‌الملل سازمان نقشه برداری درگفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با بیان مطلب فوق در خصوص چگونگی برگزاری دومین همایش و نمایشگاه سیستمهای اطلاعات مکانی ...
با حضور جمعی از متخصصین کشور دردومین همایش‌ سیستم‌های اطلاعات مکانی ( GIS 84) کشور، اطلاعات مکانی تاسیسات شهری زیرزمینی که یکی از مسائل مهم برنامه ریزی شهری است ، مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرد .
دکتر علیرضا قراگوزلو مدیر روابط عمومی و بین‌الملل سازمان نقشه برداری درگفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با بیان مطلب فوق در خصوص چگونگی برگزاری دومین همایش و نمایشگاه سیستمهای اطلاعات مکانی در این سازمان گفت :  به دلیل استقبال خوبی که از مبحث GIS  در نمایشگاه ژئوماتیک که هر ساله در سازمان نقشه برداری  برگزار می‌شود، شد ، تصمیم گرفتیم تا از این پس نمایشگا ه و همایش ‌‌‌GIS راتحت این عنوان و به صورت مستقل برگزار کنیم. بنا براین امسال دومین همایش‌ سیستم‌های اطلاعات مکانی ( GIS 84) با حضور محققان و کارشناسان و شرکتهای معتبر در این زمینه 27 آذر ماه سالجاری توسط سازمان نقشه برداری و با همکاری اداره کل ومرکز تحقیقات نقشه برداریدر طی دو روز برگزار خواهد شد .
وی در ادامه افزود : دکتر رهبر رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در روز افتتاحیه این همایش حضور پیدا کرده و به ایراد سخنرانی خواهد پرداخت .
وی در خصوص موضوعات و محورهای گردهمایی مورد نظر گفت :‌GIS و سیستمهای باز،‌تعامل‌پذیری سیستمها، زیرساخت‌ داده‌های مکانی، خدمات مکان مبنا وGIS همراه،‌سیستم‌های اطلاعات مکانی در اینترنت، GIS سه‌بعدی،‌توسعه دانش مکانی و کاربردهای GIS در مدیریت بحران، GIS شهری و محیط زیست از محورهای مهم و اساسی دومین همایش‌ سیستم‌های اطلاعات مکانی ( GIS 84) خواهد بود.
 
وی در خاتمه با اشاره به اینکه امسال در همایش سیستم‌های اطلاعات مکانی شاهد ارائه 70 مقاله می‌باشیم ابراز امیدواری کرد تا با اشاعه مباحث GIS گامی در جهت پیشرفت این علم برداریم.

کلید واژه ها: بوشهر


نظر شما :