دومین همایش ونمایشگاه اطلاعات مکانی گشایش یافت

۲۷ آذر ۱۳۸۴ | ۰۹:۲۹ کد : ۶۹۴۶ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۲
به گزارش روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور این همایش درمحل سازمان نقشه برداری کشور و با محورهایی چون ، ‌GIS ...
با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشورو جمعی از متخصصین کشور دومین همایش ونمایشگاه اطلاعات مکانی (GIS)  84 صبح امروزگشایش یافت .
به گزارش روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور این همایش درمحل سازمان نقشه برداری کشور و با محورهایی چون ، ‌GIS و سیستمهای باز،‌تعامل‌پذیری سیستمها، زیرساخت‌ داده‌های مکانی، خدمات مکان مبنا وGIS همراه،‌سیستم‌های اطلاعات مکانی در اینترنت، GIS سه‌بعدی،‌توسعه دانش مکانی و کاربردهای GIS در مدیریت بحران، GIS شهری و محیط زیست آغاز به کار کرد .
در مراسم افتتاحیه این همایش  دکترمدد ریاست سازمان نفشه برداری ر ضمن خوشامد گویی به حاضران در خصوص اهمیت داده‌های اطلاعات مکانی سخنانی را ایراد کردند. وی در سخنانی از تهیه سند زیر ساختهای ملی به سرپرستی سازمان نقشه برداری خبر داد و هدف از تهیه سند مذکور را چنین بیان کرد :تولید و به اشتراک گذاری داده‌های مکانی ، فراهم شدن بستر مناسب ارتباطی، ایجاد مرکز هماهنگی و اطلاع رسانی داده‌های مکانی ، ایجاد زیرساختهای استانی و محلی داده‌های مکانی و فراهم آوردن امکان آموزش و اطلاع رسانی عمومی از مهمترین اهداف در تشکیل این سندی بوده است .
دکتر مدد هم چنیین از امکان استفاده شهروندان از نقشه‌های‌کشور توسط تلفن همرا ه خبر داد.
در ادامه این مراسم دکتر رهبر رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به ایراد سخنرانی پرداخت وی به ضرورت تولید اطلاعات و دسترسی به آنها به ویژه اطلاعات پایه در داده‌های مکانی اشاره نمود و بر ضرورت دسترسی دقیق و ارزان این اطلاعات تاکید نمود .
 دکتر رهبر سپس با حضور در نمایشگاهی که در حاشیه این همایش دایر می‌باشد این نمایشگاه را به طور رسمی افتتاح کرد .
شایان ذکر است در این نمایشگاه صاحب نظران و متخصصین و همچنین شرکتها و موسسات تخصصی GIS کشور به ارائه تحقیقات و دستاوردهای خود می‌پردازند . همایش و نمایشگاه (GIS)  84  تا سی‌ام آذرماه در محل سازمان نقشه برداری کشور ادامه دارد .
 
 
 

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :