بزرگترین کارخانه برش سنگ گرانیت تزئینی در استان سیستان و بلوچستان احداث خواهد شد

۱۷ دی ۱۳۸۴ | ۰۱:۱۲ کد : ۷۳۳۲ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۳
وجود معادن عظیم سنگ گرانیت تزئینی در استان سیستان و بلوچستان ، مسئولین سازمان توسعه و نوسازی معادن را بر آن داشت که...
وجود معادن عظیم سنگ گرانیت تزئینی در استان سیستان و بلوچستان ، مسئولین سازمان توسعه و نوسازی معادن را بر آن داشت که با اختصاص سرمایه گذاری 70 میلیارد تومانی بزرگترین کارخانه برش سنگ گرانیت تزئینی کشور را در این استان احداث کنند.
 به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور فریدون مالکی معاونت معدنی سازمان صنایع و معادن سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار این سازمان در خصوص شاخص‌ترین ماده معدنی موجود استان گفت : سنگ‌‌های تزئینی در اطراف زاهدان ، جنوب کشور را تحت تأثیر خود قرار داده و رگه‌های گرانیت سفید‌رنگ موجود در استان تا استانهای اصفهان، یزد و کرمان نیز بطور چشمگیری ادامه دارد.
وی با بیان اینکه سنگ موجود دارای کیفیت و رنگ بسیار مطلوب و در حال وارد‌شدن به بازار سنگ کشور می‌باشد، تصریح کرد : حدودا" 3 معدن فعال با 20 دستگاه برش سنگ در حال فعالیت می‌باشد که امیدواریم با اجرای برنامه‌های پیش‌بینی‌شده تعداد معادن گرانیت موجود در استان تا یکسال آینده به 30 فقره برسد.
معاونت معدنی سازمان صنایع و معادن سیتان و بلوچستان در ادامه به خبرنگار سازمان زمین شناسی گفت: درحال حاضر سنگ گرانیت استخراج شده به سنگبریهای موجود در استان اصفهان و یزد فرستاده می‌شودو سازمان توسعه و نوسازی معادن با مشارکت بخش خصوصی ، طرحی را در دست دارند که کارخانة برش سنگ گرانیت در استان سیستان و بلوچستان تأسیس کنند.
وی ادامه داد : سرمایه اولیه بالغ بر 70 میلیارد تومان و معادل 55 میلیون یورو به آن اختصاص و اسناد مناقصة آن نیز برگزار شده است و در آینده پس از انجام بررسی‌های تکمیلی‌تر، دستگاههای مورد نیاز کارخانه نیز خریداری خواهد شد.
مالکی در خاتمه با بیان اینکه در صورت احداث کارخانه برش سنگ گرانیت استان سیستان و بلوچستان بزرگترین کارخانه موجود در سطح کشور را خواهیم داشت، خاطرنشان کرد : مرحله ساخت کارخانه مذکور فعلا" در حد مناقصه می‌باشد که پس از برگزاری مناقصة اولیه شرکت ایتالیایی برتون برنده شده که در حال حاضر بانک صنعت و معدن در تلاش جهت وارد کردن دستگاههای برش سنگ گرانیت با قیمت مناسب‌تر از کشور چین می‌باشد.

 

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :