طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت سراب

۲۷ دی ۱۳۸۴ | ۰۲:۴۵ کد : ۷۵۶۸ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۷۷
قائم مقام طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت سراب گفت: تحقق اهداف مربوط به بخش معدن و به خصوص در حوزه تولید آلومینیوم تنها در گرو فعال کردن و تسریع...
قائم مقام طرح تولید آلومینا از نفلین سینیت سراب گفت: تحقق اهداف مربوط به بخش معدن و به خصوص در حوزه تولید آلومینیوم تنها در گرو فعال کردن و تسریع در بهره برداری از این پروژه عظیم است. علی اکبرزاده در نشست کمیسیون معدن آذربایجان شرقی، افزود: در تدوین برنامه چهارم توسعه تولید سالانه 750 هزار تن آلومینیوم در کشور پیش بینی شده است. وی اظهارداشت: با توجه به ظرفیتهای آذربایجان شرقی در بخش معادن نفلین سینیت و مرغوبیت تولید آلومینیوم از آن به غیر از این منطقه دست یابی به هدف فوق برنامه چهارم دور از دسترس است.
   اکبرزاده، با بیان این مطلب که هم اکنون سالانه کمتر از 200 هزار تن از ذخایر معدنی کشور نفلین سینیت استخراج می شود، تصریح کرد: با بهره برداری از طرح نفلین سینیت سراب بیش از این مقدار سالانه به تولیدات کشور اضافه خواهد شد. وی گفت: با بهره برداری از طرح نفلین سینیت سراب سالانه 1/5 میلیون تن آلومینیوم و 20 میلیون تن سیمان تولید خواهد شد. اکبرزاده میزان ذخایر معدنی نفلین سینیت آذربایجان شرقی را افزون بر سه میلیارد تن اعلام کرد. طرح احداث کارخانه تولید آلومینا از نفلین سینیت سراب در حال حاضر حدود 36 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امسال 40 میلیارد ریال از منابع دولتی و 20 میلیارد ریال از منابع داخلی برای تسریع در اجرای این پروژه اختصاص یافته است. در برنامه چهارم توسعه 90میلیارد ریال به طرح مذکور اختصاص یافته است و در آن توسعه تولید آلومینیوم از معادن نفلین سینیت مدنظر قرار گرفته است. عملیات اجرایی ساخت کارخانه اصلی تولید آلومینا از نفلین سینیت در سال 82 و در زمینی به مساحت 700 هکتار آغاز شده که پس از بهره برداری برای 10 هزار نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد.

کلید واژه ها: آذربایجان شرقی


نظر شما :