وزارت صنایع و معادن از بخش خصوصی حمایت می کند

۲۸ دی ۱۳۸۴ | ۰۱:۳۲ کد : ۷۵۸۸ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۱۹
مهندس دانش - معاون تولید وزارت صنایع و معادن - در مراسم معارفه رئیس جدید سازمان صنایع استان کرمان...

وزارت صنایع و معادن به صورت ویژه از بخش خصوصی حمایت می کند. مهندس دانش - معاون تولید وزارت صنایع و معادن - در مراسم معارفه رئیس جدید سازمان صنایع استان کرمان با بیان مطلب فوق گفت: در 16سال گذشته سهم خصوصی سازی کشور در بخش صنعت و معدن تنها 7درصد بوده که امیدواریم با رویکرد جدید وزارتخانه تا مرز 98درصد افزایش یابد .
   وی تصریح کرد: یکی از نیازهای بخش صنایع، صادراتی کردن محصولات کارخانه‌هاست که این امر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را می‌طلبد. دانش با بیان این که برای گسترش صنعت استان باید تمام امکاناتی که سبب افزایش افزوده می شود، در استان جمع شوند گفت: تجمع عقبه‌های شرکت‌های بزرگ مثل شرکت مس در خود استان کرمان سبب ایجاد اشتغال می‌شود و از مهاجرت به شهرهای بزرگ جلوگیری می‌کند.وی با بیان این که استان کرمان در بخش صنعت و معدن از پتانسیل فوق العاده‌ای برخوردار است، عنوان کرد: در حال حاضر 300میلیون دلار از حساب ذخیره ارزی گشایش اعتبار شده و 400میلیون دلار نیز در حال گشایش اعتبار است که می تواند تحول چشمگیری در استان کرمان ایجاد کند. معاون وزارت صنایع و معادن کشور تاکید کرد: سازمان صنایع باید در سه بخش کشاورزی ، صنعت و معدن به طور جدی برنامه‌ریزی کند و در جهت جذب سرمایه گذاری خصوصی اقدام کند؛ وزارتخانه نیز آمادگی دارد که در همه زمینه‌ها از سرمایه گذاران بخش خصوصی حمایت کند.    دانش یادآور شد: یکی از مشکلات ما در بخش صنعت و معدن سود بالای تسهیلات بانکی است و از طرفی قانون کار هم ضعف هایی دارد که باید برطرف شود تا کسب و کاردر کشور رونق یابد .
   در ادامه دکتر پور ابراهیمی - معاون مالی و اداری برنامه ریزی استان کرمان - استراژی توسعه در کشور را استراژی توسعه صنعت عنوان کرد و گفت: علی رغم این که استان کرمان 10درصد صادرات غیر نفتی کشور را به خود اختصاص داده است اما آنچه تا کنون در کرمان اجرا شده پاسخگوی نیاز مردم نیست. وی مشکل خشکسالی سال‌های اخیر را یکی از دلایل ایجاد محدودیت سرمایه گذاری در استان عنوان کرد و افزود: طبق آمار در یکی از شاخص‌های توسعه یافته کشور یعنی GMP میزان متوسطه سرانه کرمان از سایر استان‌ها پایین‌تر است که این با توانمندی‌های استان تناسب ندارد. پورابراهیمی تصریح کرد: متوالی بودن صنعت و معدن در کشور یکی دیگر از مشکلات برنامه ریزی در این بخش است ، از طرفی دیگر هنوز شناسنامه اقتصادی برای راهنمایی سرمایه گذاران تدوین نشده است تا سرمایه گذاران بخش خصوصی با دید باز و آگاهی از موانع برای سرمایه گذاری برنامه ریزی کنند . در این جلسه با تقدیر از زحمات مهندس سید مهدی طبیب زاده ، مهندس محمد علی عابدی نژاد به عنوان رییس سازمان صنایع و معادن استان کرمان منصوب شد .

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :