احیای بافتهای فرسوده را ضروری است

۱۰ بهمن ۱۳۸۴ | ۰۶:۰۲ کد : ۷۷۲۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۳۱۶
رییس ستاد حوادث غیر مترقبه کشور، احیای بافتهای فرسوده را یکی از محورهای اصلی کار این ستاد...
رییس ستاد حوادث غیر مترقبه کشور، احیای بافتهای فرسوده را یکی از محورهای اصلی کار این ستاد ذکر کرد و گفت: ضروری است تمام بافت‌های فرسوده با در اختیار قرار گرفتن مکانیزم‌های اعتباری، بازسازی شود به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور" عباس جزایری" روز یکشنبه در نخستین کنفرانس بین‌المللی مدیریت جامع بحران در حوادث غیرمترقبه، افزود: باید اعتبار و بودجه کافی برای سال ‪۸۵ اختصاص یابد تا احیای بافت‌های فرسوده با سرعت و با بکارگیری همه توانمندی های موجود در کشور، در سطح شهرها و روستاها انجام شود.
به گفته وی ایران از کشورهای حادثه‌خیز جهان است که از‪ ۴۰نوع بلای طبیعی، ‪ ۳۱مورد را تجربه کرده است.
جزایری گفت: از سال ‪ ،۷۸فعالیت بطور متمرکز روی مساله مدیریت بحران شهری آغاز شد و به دنبال آن با راه‌اندازی مرکز مدیریت بحران شهرتهران و سپس ارتقای این مرکز، شاهد توجه ویژه و اهمیت دادن به مساله مدیریت بحران در کشور بوده‌ایم. وی، با بیان اینکه امسال ‪ ۳۵۰میلیون دلار اعتبار از صندوق ذخیره ارزی برای پوشش خسارتهای ناشی از سوانح و حوادث غیرمترقبه در کشور اختصاص داده شد، اظهار داشت: ما باید بر روی مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی و روستایی در برابر سوانح و حوادث، آموزش به مردم برای مقابله با حوادث غیرمترقبه برنامه‌ریزی کنیم. جزایری ادامه داد:مقاوم‌سازی واحدهای روستایی در برابر سوانح و حوادث با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و از طریق ارائه وام‌های ارزان قیمت به روستاییان انجام می‌شود.وی با بیان اینکه احیای بافت‌های فرسوده در سراسر کشور از اولویت‌های کاری ستاد حوادث و سوانح غیرمترقبه وزارت کشور است، ادامه داد: این طرح نیز با استفاده از اعتبارات و بودجه‌هایی که در دو سال گذشته به صورت فاینانس در اختیار وزارت کشور و سازمان شهرداری‌های کشور قرارگرفته است، انجام می‌شود.رییس ستاد حوادث غیرمترقبه کشور گفت: با برنامه‌ریزی اصولی باید مردم را آگاه کنیم که در زمان وقوع بحران چه کاری انجام دهند تا تلفات کمتری داشته باشیم.
وی پیشگیری، آمادگی، مقابله، باسازی و توانمندسازی را از عناصراصلی در مواقع بحران برشمرد که باید مورد توجه قرار گیرد. نخستین کنفرانس بین‌المللی مدیریت جامع بحران در حوادث غیرمترقبه با همکاری ستاد حوادث غیرمترقبه وزارت کشور، جمعیت هلال احمر،مرکز پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران و 17‪ سازمان داخلی و بین‌المللی به مدت دو روز در سالن همایشهای رازی برپا است.

کلید واژه ها: کرمان


نظر شما :