نگاه ویژه و استفاده مناسب از قابلیتهای مختلف شهرستان سرخس

۱۲ بهمن ۱۳۸۴ | ۰۰:۵۵ کد : ۷۷۶۷ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۲۸۴
رییس سازمان صنایع و معادن خراسان رضوی گفت: شهرستان سرخس بدلیل برخورداری از مزیتهای مختلف اقتصادی...
رییس سازمان صنایع و معادن خراسان رضوی گفت: شهرستان سرخس بدلیل برخورداری از مزیتهای مختلف اقتصادی در راس برنامه‌های توسعه این استان قرار دارد. "سیدحسین احمدی افزود:
   نگاه ویژه و استفاده مناسب از قابلیتهای مختلف شهرستان سرخس و بخصوص منطقه ویژه اقتصادی، می‌تواند در توسعه منطقه نقش مهم داشته باشد. وی گفت: این شهرستان دارای قابلیتهای مختلف معدنی بخصوص زغال سنگ بوده و تاکنون اقدامات قابل توجهی برای استفاده و استخراج ظرفیتهای معدنی این منطقه انجام نشده است. وی بدون توضیح بیشتر گفت: از دیگر ظرفیتهای معدنی مهم سرخس می‌توان به وجود معادن سنگهای ساختمانی، خاکهای صنعتی مانند سیلیس اشاره کرد که از هفته آینده طرح شناسایی دقیق ظرفیت معدنی سرخس آغاز می‌شود. وی گفت:از آنجایی که یکی از اولویتهای مهم سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی سرخس احداث سیلو و کارخانجات آرد والسی است، بنابراین با توجه به نیاز کشورهای آسیای میانه از این حیث سرمایه‌گذاری در بخش فوق نقش مهمی در رفع نیاز این کشورها دارد.
   وی اظهار داشت: همچنین کشورهای آسیای میانه می‌توانند از طریق سرخس به مبادی ورودی، خروجی و بنادر بازرگانی مهم ایران در جنوب، جنوب غرب، غرب و شمال کشور ارتباط تجاری برقرار کنند. وی به میزان سرمایه‌گذاری انجام شده در حوزه شهرستان سرخس اشاره‌ای نکرد. یادآور می‌شود: مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس پیش از این گفته بود تاکنون در مجموع بالغ بر 500میلیارد ریال توسط آستان قدس رضوی در بخشهای مختلف در این منطقه سرمایه‌گذاری شده است. شهرستان سرخس در منتهی‌الیه شمال شرق ایران و در فاصله 165کیلومتری شرق شهر مشهد مقدس مرکز استان خراسان رضوی واقع شده است.

کلید واژه ها: خراسان رضوى


نظر شما :