<P dir=rtl><STRONG>روش جدیدی برای پیش‌بینی زلزله در دانشگاه صنعتی شریف ابداع شد</STRONG></P>

۱۵ خرداد ۱۳۸۳ | ۰۹:۲۹ کد : ۸۲۶ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۲۵۸
<P dir=rtl><FONT size=2>یک استاد دانشگاه از کشف سیگنالهای جدیدی از سطح زمین خبر داد که پیش‌بینی مکان و محل زلزله را ممکن می سازد ...<BR></P></FONT>

یک استاد دانشگاه در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس:
روش جدیدی برای پیش‌بینی زلزله در دانشگاه صنعتی شریف ابداع شد


خبرگزاری فارس: یک استاد دانشگاه از کشف سیگنالهای جدیدی از سطح زمین خبر داد که پیش‌بینی مکان و محل زلزله را ممکن می سازد.

این استاد رشته فیزیک دانشگاههای کشور که خواست از ذکر نام وی خودداری شود، در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس ، گفت: روش جدیدی که از سوی برخی از اساتید دانشگاه صنعتی شریف ارایه شده، شیوه‌ای نوین در برآورد احتمال وقوع زلزله می‌باشد.
وی ادامه داد: این روش در پیش‌بینی چندین زلزله در دقایقی قبل از وقوع آن جواب داده است.
وی در توضیح این روش افزود:این شیوه برخلاف روشهای دیگر برمبنای محاسبه نوعی تشعشع امواج مادون قرمز است که پیش از این در بررسیها مدنظر قرار نمی‌گرفت.
این استاد دانشگاه تصریح کرد: دکتر رحیمی تبار که مبدع این شیوه است، از اساتید برجسته و تحصیلکرده در داخل کشور می باشد که به سبب جوانی اثبات فرضیه‌ با مشکل مواجه شده است.
وی تصریح کرد: رحیمی تبار مقاله خود را در بهمن ماه سال گذشته تحت عنوان «پیش‌بینی کوتاه مدت زلزله از طریق تشعشعات امواج متوسط مادون قرمز» به مجامع علمی جهان ارایه داده است که به وقوع زلزله اخیر شمال ارتباطی ندارد.

 

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :