<P dir=rtl>جنب و جوش در صنعت معدن آمریکای شمالی‌</P>

۱۶ خرداد ۱۳۸۳ | ۱۰:۱۷ کد : ۸۲۸ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۲۰۷
<P dir=rtl>دو پیشنهاد از آمریکا، طرح ادغام دو شرکت معدنی کانادا به نام‌های ویتون ریور ماینرالز (WRM) و آی‌ای‌ام‌گولد (IAMGOLD) را به زیر سوال برده است</P>

جنب و جوش در صنعت معدن آمریکای شمالی‌
دو پیشنهاد از آمریکا، طرح ادغام دو شرکت معدنی کانادا به نام‌های ویتون ریور ماینرالز (WRM) و آی‌ای‌ام‌گولد (IAMGOLD) را به زیر سوال برده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، یکی از این دو پیشنهاد را شرکت Coeurd,Alene واقع در آیداهو به ارزش 8/1 میلیارد دلار برای WRM داده تا چهارمین گروه بزرگ فلزات قیمتی را در آمریکای شمالی تشکیل دهد. همزمان، شرکت گولدن استار واقع در دنور برای IAM Gold پیشنهاد داد و این در حالی است که کمتر از دو هفته دیگر سهامداران هر دو شرکت کانادایی می‌بایست درباره ادغام احتمالی‌شان به پای صندوق‌ها بروند. هر دو شرکت آمریکایی می‌گویند که پیشنهادشان برای سهامداران کانادایی جذاب‌تر از ادغام است که در صورت شکل گرفتن، یکی از 10 تولیدکننده بزرگ طلا در دنیا به وجود خواهد آمد.
دنیس ویلر، رییس و مدیر اجرایی Coeurd,Alene در بیانیه‌ای اعلام کرد: معتقدم پیشنهاد ما آشکارا نسبت به واگذاری سهام به IAM Gold برتری دارد.
در واکنش به انتشار این اخبار، ارزش سهام‌ هر دو شرکت کانادایی در روز جمعه افزایش یافت. ارزش سهام IAMGold با 7 درصد افزایش به 9/7 دلار کانادا رسید. سهام WRM نیز با 4 درصد افزایش به 12/4 دلار کانادا بالغ شد. شرکت Coeurd,Alene برای خرید سهام این شرکت معدنی 5/4 دلار کانادا پیشنهاد داده که 50 سنت آن به صورت نقد خواهد بود.
چیپ هانلون، رییس و استراتژیست صندوق یورو پاسفیک کاپیتال که 10 درصد سرمایه 300 میلیون دلاری‌اش در بخش فلزات قیمتی سرمایه‌گذاری شده، اعلام کرد: ما قطعاً انتظار داریم که برای خرید شرکت‌های معدنی، به خصوص شرکت‌های کوچکتر پیشنهادهای بیشتری از راه برسد.
ویکتورفلورس، تحلیلگر طلا در بانک HSBC اعلام کرد: همه به جز شرکت‌های بزرگ آسیب پذیرند. همه می‌توانند هدفی بالقوه باشند

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :