تولید سنگ آهن مرکزی ایران از ظرفیت اسمی گذشت

۲۷ اسفند ۱۳۸۴ | ۰۱:۲۷ کد : ۸۳۵۹ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۶۱۰
تولید سنگ‌آهن دانه‌بندی شده و کنسانتره در سنگ‌آهن مرکزی ایران، برای نخستین‌بار در طول...

تولید سنگ‌آهن دانه‌بندی شده و کنسانتره در سنگ‌آهن مرکزی ایران، برای نخستین‌بار در طول 3دهه گذشته، به 5/3میلیون تن رسید.
این میزان تولید تا ابتدای اسفندماه امسال به دست آمده و پیش‌بینی می‌شود تا 29اسفندماه رقم تولید به 3میلیون و 650هزار تن افزایش یابد.
مدیرعامل شرکت سنگ‌آهن مرکزی در این‌باره گفت: تاکنون توانسته‌ایم شاهد 24درصد رشد نسبت به ظرفیت اسمی خطوط تولید کنسانتره و سنگ‌آهن دانه‌بندی شویم. به گفته محمد دهستانی، میزان تولید امسال در مقایسه با سال گذشته نیز از افزایش 35درصدی برخوردار است.
وی با اشاره به اینکه صادرات عاملی برای سرپا نگه‌داشتن یک بنگاه تولیدی است، گفت: از ابتدای سال تا اسفندماه، حجم صادرات سنگ‌آهن مرکزی به 60میلیون‌دلار و رقم فروش داخلی به 40میلیارد تومان رسیده است.
وی یادآور شد: در مقایسه با حجم فروش سال 80 که تنها 12میلیارد تومان بود، به رشد مطلوبی دست یافته‌ایم. معدن سنگ‌آهن مرکزی که در بلوک بافق (یزد) واقع شده تاکنون معدن چغارت را در اختیار داشته اما برنامه‌ریزی‌ها خبر از آن می‌دهد که اردیبهشت‌ماه امسال با حضور وزیر صنایع و معادن معدن جدید سه چاهون در آن بلوک راه‌‌اندازی می‌شود. همزمان عملیات بتن‌ریزی طرح 800هزارتنی کلوخه سنگ‌آهن نیز در ماه دوم سال جدید آغاز می‌شود.پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که در سال85 میزان تولید کنسانتره و سنگ‌آهن دانه‌بندی شده در سنگ‌آهن مرکزی به 5میلیون تن می‌رسد، اما دهستانی امیدوار است، با کم کردن زمان توقف خطوط فعلی، فعالیت معدن جدید و ... رقم نهایی به 6میلیون تن برسد.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :