فلسفه وجودی صنعت بدون حضور بخش معدن بی‌معنا است

۲۶ فروردین ۱۳۸۵ | ۰۹:۰۷ کد : ۸۵۹۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۶۶
باید دانست که بسیاری از بخشهای صنعتی کشور از جمله صنایع بزرگ فولاد ، مس و آلومینیوم بدون وجود بخش...
 باید دانست که بسیاری از بخشهای صنعتی کشور از جمله صنایع بزرگ فولاد ، مس و آلومینیوم بدون وجود بخش معدن و اطلاعات معدنی در زمینه استخراج و اکتشاف معادن  فعال نخواهند بود و فلسفه وجودی خود را در بسیاری از بخشها بدون حضور فعال معادن از دست خواهند داد .  
به گزارش روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور دکتر علیرضا طهماسبی وزیر صنایع و معادن کشورمان در مراسم افتتاحیه مرکز مدیریت زمین شناسی و اکتشافات معدنی شمال شرق کشور در خصوص نقش علوم مربوط به زمین در ایجاد توسعه پایدار در کشور گفت : کلیه مسائل علوم زمین شامل زمین شناسی و اکتشافات نقش بسیار عمده ایی را در توسعه هر کشور خصوصا" صنایع معدنی آن کشور دارد و ما تاکید ویژه ای را جهت توسعه این بخش در کشور داریم .
وی با بیان اینکه شاید در سالهای اخیر از لحاظ ارائه بودجه و امکانات به این بخش دولت باید تلاش بیشتری می کرد ، تصریح کرد : امیدواریم با قولهای داده شده و با توجه به پیگیریهای صورت گرفته در چند ماه اخیر در خصوص فعال کردن هر چه بیشتر مراکز تخصصی علوم زمین ، زمین شناسی و اکتشافات در نقاط مختلف کشور که شامل فعالیتهایی در مورد ارائه اطلاعات شفاف زمین شناسی ، استخراج و اکتشافات و همچنین ارائه پیشنهادات صحیح به معدن کاران و علاقمندان به فعالیتهای معدنی در کشور است، این بخش توسعه بیشتری یابد.
وی درادامه یادآور شد : ما حمایتهای لازم را ازاین بخشها خواهیم داشت و بیشترین امکانات را برای آنها فراهم می کنیم و از طرفی ما نیز انتظار داریم که اطلاعات شفاف و دقیقی از آنها دریافت نمائیم  .
وزیر صنایع و معادن با بیان اینکه بخش معدن و معدن کاران جزء قشر بسیار زحمت کش کشور می باشند ، یادآور شد : معدن کاران مستحق این هستند تا با دسترسی به اطلاعات عادلانه و صحیح بین المللی ، بتوانند با فراغ بال و با کمترین ریسک در سرمایه گذاری  بخش معدن کشور که بسیار مغفول مانده به فعالیت بپردازند .
طهماسبی در خصوص اظهارات اخیر خود مبنی براینکه صنایع و معادن کشور نیاز به یک نگاه کلان دارد ، خاطر نشان کرد : در این نگاه کلان هیچ کدام از بخشهای معدن و یا صنعت بر یکدیگر اولویت ندارند بلکه نگاه ما جهت توسعه صنعت و معدن بطور همزمان باید یک نگاه کلان باشد .
وزیر صنایع و معادن کشورمان در ادامه یادآور شد : سعی کرده ایم تا صنایع زیر بخشی و مجموعه های کوچکتر و جزئی و همچنین اطلاعات موجود جهت توسعه بخش معدن کشور را آماده سازیم و وزارت صنایع و معادن در صدد است با یک برنامه صحیح برای سیاست گذاران و کارآفرینان و صنعت گران فاکتورهای تاثیر گذار در بخش معدن را شناسایی کرده و آنها را برای کمک به بخش معدن کشور فعال کند. .طهماسبی در خاتمه با اشاره به اینکه نمی توان قضاوت کرد که بخش صنعت در اولویت باشد یا معدن و یا برعکس ، تصریح کرد : هر قسمت باید نقش خود را داشته باشد و باید دانست که بسیاری از بخشهای صنعتی کشور از جمله صنایع بزرگ فولاد ، مس و آلومینینم بدون وجود بخش معدن و اطلاعات معدنی در زمینه استخراج و اکتشاف معادن  فعال نخواهند بود و فلسفه وجودی خود را در بسیاری از بخشها بدون حضور فعال معادن از دست خواهند داد .   

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :