سازمان زمین شناسی کشور استاندارد بین المللی ایزو 9001 دریافت می‌کند

۲۹ فروردین ۱۳۸۵ | ۰۵:۲۲ کد : ۸۶۳۷ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۱۷۷
سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور به جهت ارتقاء بخشیدن به کیفیت و استانداردسازی خدمات ارائه شده در این...
سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور به جهت ارتقاء بخشیدن به کیفیت و استانداردسازی خدمات ارائه شده در این سازمان‌ پس از برگزاری دوره‌های آموزشی و بازدیدهای به عمل آمده اقدام به دریافت گواهینامه ایزو 9001 کرده‌است .
مهندس محمد باقر فرهادیان معاونت امور اداری و مالی این سازمان در گفت‌وگو با روابط عمومی سازمان‌زمین‌شناسی‌واکتشافات‌معدنی‌کشور گفت :‌به منظور ارتقاء کیفیت و استانداردسازی خدمات موجود در سازمان زمین‌شناسی‌واکتشافات‌معدنی کشور این سازمان اقدام به دریافت گواهینامه ایزو 9001 کرده که به همین منظور قراردادی با شرکت صادرکننده این گواهینامه منعقد شد. دراین خصوص کلیه زیرساختهای بحث استانداردسازی نقشه‌های زمین‌شناسی و امور آزمایشگاهها آماده شد و از سال گذشته جهت دریافت پروانه ایزو9001 توسط شرکت مذکور ، اقدامات لازم صورت گرفت.
وی در ادامه افزود : در حال حاضر در انتهای فعالیت‌های ممیزی قرار داریم و پارامترهای موردنظر در سازمان مدنظر قرار گرفته وخوشبختانه در حال حاضر در مرحله دریافت پروانه گواهینامه ایزو 9001 هستیم.
فرهادیان با بیان اینکه سازمان زمین‌شناسی کشور تولید اطلاعات پایه‌ مربوط به مباحث زمین‌شناسی کشور را به عهده دارد، تصریح کرد : ‌مسئولین سعی دارند در زمینه‌ تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی و انجام امور آزمایشگاهی رضایت مشتری را در بالاترین حدممکن کسب کنند. خوشبختانه اطلاعاتی که در قالب نقشه‌ها تولید می‌شود اطلاعات پایه‌ای جهت گسترش زیرساختها و برنامه‌های توسعه اقتصادی است و برهمین مبنا سازمان سعی دارد این اطلاعات دارای بالاترین کیفیت لازم بوده تااز طرفی بتوانند برنامه‌های توسعه اقتصادی را بیمه کنند.
معاونت امور اداری و مالی سازمان زمین‌شناسی کشور در ادامه خاطرنشان کرد :‌با ارتقاء کیفیت محصولات، بهبود مستمر وضعیت موجود و جلب رضایت مشتری سعی دررسیدن به اهداف خود داریم که امیدواریم هرچه‌ زودتر به آنها دست یابیم.
 وی با بیان اینکه سازمان زمین‌شناسی کشور همواره اطلاعات‌علمی خود را در خصوص تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی به روز‌رسانی می‌کند، تصریح کرد :دراین سازمان ضمن سرعت بخشیدن به روند‌کار به کیفیت نیز توجه بسیار شده  و در خرید خدمات مورد نیاز دقت نظر زیادی به‌کاررفته که در حال حاضر بیشتر توجه و تمرکز مسئولین حول مسائل مربوط به کیفیت کار می‌گردد.
در ادامه مهندس پیمان صفاری مدیر اجرایی شرکت صادرکننده ایزو 9001  نیز در گفت‌وگو با روابط‌عمومی‌سازمان زمین‌شناسی‌واکتشافات معدنی کشور گفت: با داشتن گواهینامه ایزو 9001 و پیاده‌سازی و استقرار آن در سازمان زمین‌شناسی کشور می‌توانیم مدیریت‌کیفیت برکلیه فرآیندهارا اعمال کنیم تا کارائی و اثربخشی هر کدام ازآنها به بهترین نحو بهینه شوند. این اتفاق طی چند سال گذشته و با انجام جلسات آموزشی و با هماهنگی و حضور افراد متخصص صورت گرفته است.
وی در ادامه یادآور شد: در جلسات ممیزی برروی نیازمندیهای استاندارد در ارتباط با محصولات سازمان‌زمین‌شناسی نظارت شد که خوشبختانه در این جلسات شواهد کافی برای این تطابق بوجود آمده و در نهایت می‌توان سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور را برای دریافت گواهینامه ایزو 9001 تحت اعتبار SAS سوئیس و توسط شرکت SGS  جهت تهیه نقشه‌های زمین‌شناسی و ارائه خدمات آزمایشگاهی و معدنی توصیه نمود که در این راستا گواهی مورد نظر در آِینده نزدیک صادر خواهد شد.
صفاری گفت : ‌امیدواریم طی سالهای آینده جهت ارتقاء کلیه فعالیت‌های سازمان زمین‌شناسی دامنه شمول فعالیتهای تحت پوشش سیستم مدیریت کیفیت گسترده تر شده و این سازمان اقدام به دریافت استانداردهای  بهداشت و ایمنی و همچنین استانداردهای زیست‌محیطی ( ایزو 14000 ) نماید.
 مدیر اجرایی شرکت SGS در خاتمه گفت : ‌ایزو9001 یک استاندارد بین‌المللی است و در سطح دنیا بیش از صدها هزار سازمان با همین روش و زبان با یکدیگر به مراوده و تبادل اطلاعات می‌پردازند که وجود این گواهینامه در ایران برای سازمان زمین‌شناسی کشور به عنوان متولی تهیه نقشه‌های زمین شناسی نشان‌دهنده این موضوع است که ایران و به‌خصوص این سازمان قادر به ارائه خدمات و ایجاد ارتباط با همین زبان با کلیه سازمان‌ها و شرکتهای معتبر در دنیاست.

کلید واژه ها: کرمان


نظر شما :