همایش بین‌المللی مقاوم‌سازی لرزه‌ای برگزار خواهد شد

۰۵ اردیبهشت ۱۳۸۵ | ۰۴:۵۷ کد : ۸۷۳۵ اخبار روابط عمومى
تعداد بازدید:۵۰
به‌علت وجود سازه‌های غیرمقاوم در کشور و ایجاد خسارات حاصله ازاین امر وبه‌منظور ارائه خط مشی‌های کاربری در این خصوص امری...
به‌علت وجود سازه‌های غیرمقاوم در کشور و ایجاد خسارات حاصله ازاین امر وبه‌منظور ارائه خط مشی‌های کاربری در این خصوص امری آشکار و ضروری به نظر می‌رسد که بدین منظور در نظر است تا با برگزاری همایش بین‌المللی مقاوم‌سازی لرزه‌ای ابنیه و شریانهای حیاتی گامی مهم برای رسیدن به شرایطی مقاوم در برابر زلزله برداشته شود.
به گزارش روابط عمومی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور مهندس سعید پیری عضو کمیته اجرایی همایش بین المللی مقاوم‌سازی لرزه‌ای گفت : با توجه به اهمیت به سزای مقاوم‌سازی سازه‌ها وشریانهای حیاتی و با نظر به اینکه ایران از جمله کشورهای زلزله‌خیز محسوب می‌گردد،  در نظر است تا با برگزاری همایش بین‌المللی مقاوم‌سازی لرزه‌ای ابنیه و شریانهای حیاتی گامی مهم برای رسیدن به شرایطی مقاوم در برابر زلزله برداشته شود.
پیری در خصوص محورهای اصلی برگزاری همایش گفت : کاربرد مهندسی معکوس، مهندس مجدد و مهندسی ارزش در بهسازی، ایجاد فرهنگ بهسازی لرزه‌ای، بهسازی لرزه‌ای تمیز، مصالح ساختمانی بومی و نوین و نقش آن در بهسازی لرزه‌ای، طرح‌های خاص بهسازی لرزه‌ای، اقتصاد در بهسازی لرزه‌ای سازهای ناپایدار، روش‌های مختلف ایمن‌سازی و بهسازی لرزه‌ای و در نهایت مدیریت بهسازی لرزه‌ای از محورهای اصلی همایش است.
عضو کمیته اجرایی همایش بین‌المللی مقاوم‌سازی لرزه‌ای در ادامه خاطر‌نشان کرد : در حاشیه همایش کلاسهایی برای مقاوم سازی برگزار خواهد شد و طبق توافقی که با سازمان مسکن و شهرسازی صورت گرفته به افرادی که در این کلاسهای شرکت کنند مدارکی دال برآشنایی آنها با مسائل مقاوم‌سازی اعطا خواهد شد که در اتقاء رتبه آنها تأثیر بسزایی دارد.
وی در خاتمه گفت : به خاطر حساسیت موضوع همایش افراد معتبری از جمله وزیر مسکن و شهرسازی به عنوان سخنران افتتاحیه، وزیر راه و ترابری، شهردار تهران، رئیس مرکز مدیریت بحران شهر تهیان و چند تن از اعضای مجلس حضور خواهند داشت.
یادآور می‌شود همایش بین‌المللی مقاوم‌سازی لرزه‌ای 5 تا 7 اردیبهشت امسال در سالن همایشهای بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران به همت دانشگاه امیر‌کبیر برگزار خواهد شد. علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با تلفن 66488702 تماس حاصل نمایند.

کلید واژه ها: سایر موارد


نظر شما :