<P dir=rtl>بزرگترین مجتمع ذوب روی خاورمیانه در بافق نیازمند کمک است‌<BR></P>

۰۳ تیر ۱۳۸۳ | ۰۸:۰۲ کد : ۹۵۳ رويدادهاى زمين و معدن
تعداد بازدید:۱۴۰۴
<P dir=rtl>مجتمع تولید ذوب روی خاورمیانه که در 25 خرداد 79 در بافق افتتاح شد  </P>

 حال رکود به سر می‌برد.
مسعود شریعتی - فرماندار بافق- در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه مجتمع تولید ذوب روی بافق چهار تا پنج سال دیرتر از برنامه زمان‌بندی شده آغاز به کار کرد، گفت: پس از افتتاح مجتمع قرار شد مواد معدنی اولیه آن از معدن‌های کوشک، شاهین و مهدی‌آباد تغذیه شود که معدن مهدی‌آباد موفق نشد در برنامه زمان‌بندی شده به بهره‌برداری برسد.
وی عمده سهامدار کارخانه ذوب روی بافق را شرکت سهامی بانک ملی ذکر و اظهار کرد: پس از تعطیلی کارخانه نامه‌های متعددی نوشته شد و در حال حاضر نیز به علت بالا بودن استهلاک آن و پایان یافتن زمان گارانتی کارخانه و همچنین ادعایی که بین طرف چینی و ایرانی پابرجاست کسی حاضر به اداره آن نیست.
فرماندار بافق افزود: دلیل تعطیلی کارخانه نبود برنامه‌ریزی در تامین مواد اولیه بود.
وی به ارائه راهکار و پیشنهاد برای راه‌اندازی مجدد مجتمع ذوب روی بافق اشاره و اظهار کرد: به شرکت سرمایه‌گذاری بانک ملی گفته‌ایم، بیایند معادن دیگری را خریداری کنند چرا که داشتن معدن، زیر بنایی برای تولید شمش روی است یعنی هر موقع تولید کنسانتره مقرون به صرفه نبود، تولید شمش روی در دستور کار قرار گیرد.
وی تصریح کرد: مجتمع ذوب روی بافق در کمتر از پنج سال، پنکارشناس سازمان صنایع و معادن یزد نیز با بیان اینکه نطج مدیر مختلف عوض کرد و نزدیک به شش میلیارد تومان بدهی به جای گذاشته و درحال حاضر آب و برق آن نیز قطع شده است.
فه مجتمع ذوب روی بافق از ابتدا بد بسته شد، خاطر نشان کرد: افتتاح کارخانه در سال 79 آزمایشی بود که تا سال 81 در حدود 10- 15 هزار تن نیز تولید کرد ولی به علت مدیریت نادرست به تعطیلی رسید.

کلید واژه ها: آذربایجان شرقی یزد


نظر شما :