مصاحبه خبری با مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی کاسپین باختری (گیلان)

۱۶ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۰:۰۰ کد : ۲۳۸۱۵ اخبار اداره کل
تعداد بازدید:۹۷۴
مصاحبه خبری با مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی کاسپین باختری (گیلان)

دکتر پانته آ گیاهچی مدیرکل اداره زمین شناسی و اکتشافات معدنی کاسپین باختری (گیلان) همزمان با گرامیداشت شصتمین سالگرد تاسیس سازمان زمین شناسی و معدنی کشور در مصاحبه با بخش خبری شبکه استانی گیلان (باران) به معرفی زمین شناسی استان و عملکرد ده ساله این اداره پرداخت و به نقش زمین شناسی و اکتشافات معدنی در تولید و حفظ ثروت در استان اشاره کرد.
ایشان از فعالیت های  همسوی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی با شرایط خاص اقلیمی، پوشش گیاهی و رسوبات ساحلی‌استان از جمله برنامه‌های مطالعاتی در مخاطرات زمین شناختی استان خبر داد.

گیاهچی در ادامه با تاکید بر توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر شناسایی پتانسیل های معدنی کل کشور، با تاکید بر اکتشاف مواد معدنی در استان گیلان و نقش به سزای معدن در تولید ثروت ناخالص استانی و ایجاد کار و اشتغال مواردی مطروح کرد.

وی در نهایت خاطر نشان کرد که برنامه آتی اداره کل زمین شناسی کاسپین باختری (گیلان) که همسو با سیاست¬های سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کل کشور است.

مدیر اداره کل زمین شناسی گیلان افزود: افزایش نقش دیدبانی زمین، توسط زمین شناسان کشور، با در نظرگرفتن افزایش تنوع و نرخ تغییرات روزافزون زمین، امریست ضروری و کارگشاست.

کلید واژه ها: استان گیلان دکتر پانته آ گیاهچی اداره کل زمین شناسی


نظر شما :