کارگاه آموزشی

دوره مقدماتی تهیه نقشه های زمین شناسی

۰۷ دی ۱۴۰۱ | ۰۷:۵۵ کد : ۲۸۲۷۱ خبر
تعداد بازدید:۹۷
برگزاری کارگاه آموزشی دور مقدماتی تهیه نقشه های زمین شناسی در فولاد مبارکه اصفهان
دوره مقدماتی تهیه نقشه های زمین شناسی

در راستای تفاهم نامه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور با فولاد مبارکه اصفهان، گروه آموزش سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور پیرو در خواست مدیریت اکتشاف فولاد اقدام به برگزاری دوره های تهیه نقشه های زمین شناسی در محل فولاد مبارکه اصفهان نمود. در این دوره که شرکت کنندگانی از کارشناسان معاونت معدنی فولاد مبارکه و همچنین شرکت های وابسته به فولاد مبارکه و شرکت معدنی باما حضور داشتند در ابتدا جناب مهندس سلامتی در خصوص اصول مقدماتی تهیه نقشه های زمین شناسی صحبت کردند. همچنین دکتر جلالی در خصوص چینه شناسی و تهیه  لژاند های نقشه و همچنین چگونگی رسم نیمرخ های زمین شناسی صحبت کردند. در ادامه دکتر بیرالوند در خصوص زمین ساخت و تکتونیک و انواع ساختارهای تکتونیکی در تهیه نقشه های زمین شناسی ارائه مطلب کردند و در پایان دکتر پاشازاده در خصوص مبحث کواترنری توضیحات کافی و وافی ارائه دادند.

شایان ذکر است که این کارگاه آموزشی فردا در دو سکانس یکی در معدن سرب و روی باما و دیگری در ارتفاعات شمال شرقی اصفهان عملیات صحرایی و برداشتهای زمین شناسی انجام گردد.

مقرر شده است دوره تفضیلی این دوره آموزشی نیز در اواخر دی ماه با حضور اساتید در مباحث پترولوژی ، تکتونیک و فسیل شناسی برگزار گردد.

کلید واژه ها: سازمان زمین شناسی مرکز اصفهان فولاد آموزش تهیه نقشه زمین شناسی زمین شناسی


نظر شما :