جلسه نمایندگان شورای سیاستگذاری آزمایشگاههای زمین شناسی و اکتشاف در مرکز تبریز

۱۳ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۶ کد : ۲۵۱۹۲ خبر اصلی
تعداد بازدید:۱۶۸
جلسه نمایندگان شورای سیاستگذاری آزمایشگاههای زمین شناسی و اکتشاف در مرکز تبریز

روز سه شنبه 5 اسفند ماه جلسه­ای در محل سالن جلسات مرکز تبریز و با حضور ریاست مرکز و نمایندگان شورای سیاستگذاری آزمایشگاهها و کارشناسان شاغل در بخش آزمایشگاه و اکتشاف تشکیل گردید.

در این جلسه ابتدا آقای مهندس سرتیپی با بیان این مطلب که با توجه به لزوم  تهیه نقشه­های زیست محیطی و اهمیت زمان در آنالیز نمونه­های آب در این مطالعات ، تعمیر دستگاه اتمیک فلوئورسانس مرکز تبریز در الویت می­باشد و نیز لزوم ارسال سریعتر نتایج  آنالیز طلا به کارشناس در پروژه ­های اکتشاف، لازم است تجهیزات دستگاه XRF   آزمایشگاه شیمی نیز تعمیر گردد. ایشان خاطر نشان کردند با توجه به زیر ساخت­های مرکز تبریز موارد یاد شده باعث نتایج ملموس در پیشبرد پروژه­های مرکز خواهند داشت. همچنین آقای مهندس سرتیپی مرکز ارومیه را دارای قابلیت­های قوی جهت تبدیل شدن به قطب آزمایشگاه مکانیک خاک و سنگ دانستند که جهت تحقق این امر، با توجه به تهیه لوازم این آزمایشگاه از منابع استانی، تنها نیاز به سکوبندی و تجهیزات کابینت می­باشد.

در ادامه خانم دکتر پشتکوهی گزارش بازدید از آزمایشگاههای این مرکز را ارائه نمودند و موارد لازم جهت خرید یا تعمیر در این آزمایشگاهها را ذکر کردند. ایشان همچنین افزودند با توجه به لزوم نیازسنجی نیروی انسانی و دستگاههای مراکز و تهران و متعادل سازی نیروی انسانی و تجهیزات آزمایشگاهی متناسب با کارکرد هر مرکز ابراز امیدواری کردند با پیشبرد اهداف این شورا در آینده شاهد باشیم.

خانم مهندس پادیار خاطر نشان کردند با پی­گیری های ایشان تجهیرات ژئوفیزیک و اکتشاف که در تهران مورد استفاده نیستند را به مرکز تبریز انتقال دهند.

کلید واژه ها: شورای سیاستگذاری آزمایشگاههای زمین شناسی و اکتشاف سازمان سازمان زمین شناسی مرکز تبریز


نظر شما :