دیدار مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی شمال باختری - مرکز تبریز و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس

۲۹ دی ۱۴۰۱ | ۱۰:۲۷ کد : ۲۸۴۸۷ خبر اصلی
تعداد بازدید:۹۵
دیدار مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی شمال باختری - مرکز تبریز و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس

در دیدار مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی شمال باختری - مرکز تبریز و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس مطرح شد: دو نهاد می توانند با همکاری دوجانبه و هم افزایی ، اهداف و چشم اندازهای توسعه منطقه و استان را محقق نمایند.

روز سه شنبه 27 دی ماه، آقای دکتر حسن عباس‌نژاد مدیرکل زمین شناسی و اکتشافات معدنی شمال باختری- مرکز تبریز به همراه مسئولین بخش‌های مختلف اداره کل، با آقای دکتر مجید کیانی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس در دفتر منطقه آزاد در تبریز دیدار کردند.

     ایشان در ابتدای این دیدار، ضمن معرفی اداره کل متبوع به عنوان متولی امور زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی در گستره شمال‌غرب کشور، به ظرفیت‌های سازمان در حوزه‌های مختلف از جمله منابع انسانی متخصص، تجهیزات آزمایشگاهی، منابع علمی و دانش تخصصی و روز اشاره کرده و گفت: این ظرفیت‌ها می تواند مکمل طرح‌های توسعه منطقه آزاد ارس به عنوان یکی از خاص‌ترین مناطق آزاد با چشم انداز کم‌نظیر توسعه باشد. از نظر ما، سازمان زمین‌شناسی می‌تواند در محورهای مطالعات اکتشافی منابع زیرزمینی  و پتانسیل های احتمالی، مطالعه و تهیه نقشه مخاطرات و نقشه گسل‌های منطقه برای لحاظ در طرح های مهم توسعه و موضوع ژئوتوریسم و ژئوپارک به عنوان حوزه جدید و مهمِ جذب گردشگر و ثروت با منطقه آزاد همکاری و مساعدت نمایند. در ادامه این جلسه، مسئولین بخش‌های مختلف اداره کل زمین شناسی و اکتشافات معدنی، به تشریح ظرفیت و توانمندی‌های حوزه‌ خود در سازمان پرداختند.

   آقای دکتر مجید کیانی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس هم ضمن تشکر از ایجاد زمینه همکاری دوجانبه بین دو نهاد، گفت: بنده و همکاران‌ام مدتی است که به بررسی ظرفیت‌های احتمالی در منابع زیرزمینی متمرکز هستیم و همان‌طوری که همکاران ما در مشورت با شما بوده اند، نیاز داریم با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود به خصوص توانمندی‌های سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی چه در حوزه منابع معدنی و چه در حوزه‌های دیگر زمین‌شناسی از جمله مطالعه و برآورد مخاطرات احتمالی، تثبیت و تقویت ژئوپارک ارس و شناسایی ظرفیت‌های ژئوتوریسم، اهداف و چشم اندازهای توسعه‌ای منطقه را محقق سازیم.

در این جلسه، دو طرف بر ضرورت همکاری دوجانبه و برکات آن در توسعه منطقه و استان تاکید و توافق نموده و مقرر کردند کمیته کارشناسی دو جانبه، حوزه‌های همکاری را عملیاتی نمایند.

کلید واژه ها: زمین شناسی و اکتشافات معدنی شمال باختری - مرکز تبریز سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس


نظر شما :